1 Milyon Dolar Değerinde BTC Fidye İstenen İş Adamı Hala Kayıp

0
657

Amerikalı bir iş adamı olan William Sean Creighton Kopko’nun kaçırılması üzerine 12 kişi göz altına alındı. Neredeyse üç aydır kayıp olan ve serbest bırakılması için 1 milyon dolar değerinde BTC fidye istenen Kopko’nun ailesi fidyeyi vermiş olsa da iş adamından haber alamıyor.

5Dimes isimli online bahis platformunun sahibi olan iş adamı ile ilgili çok sayıda iddia bulunuyor. Hatta Ekim ayı içerisinde Kopko’nun cesedinin bulunduğuna dair haberler çıkmıştı ancak daha sonra bu haber yalanlandı.

Kosta Rika’da gerçekleşen bu olayda bölgede bulunan turistlere uyarılar yaparak benzer olayların yaşanmaması için dikkatli olunması gerektiği söylendi. Özellikle de son dönemlerde bu olayların sıklaşmasından dolayı bu konuda daha dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.btc fidye

Geçtiğimi günlerde Norveç polisi, 31 Ekim tarihinden itibaren kayıp olan Norveçli yatırımcı Tom Hagen’in eşi olan Anne Elisabeth Falkevik ile ilgiili halktan yardım talep etti.

Norveç’te 2018 yılı içerisinde en zengin 172. kişi olan ve bölgede emlak, enerji ve gayrimenkul alanında yüklü bir miktarda yatırımı olan Tom Hagen’in eşi için tam olarak 9 milyon Euro değerinde fidye istendi

Hem Norveç’te yaşanan olay için hem de Kosta Rika’da yaşanan olay için polis çalışmalara devam ediyor. Ayrıca kayıpları bulan ve suçluların cezalandırılması için uğraşan güvenlik çalışanları, en kısa zaman içerisinde fidyecilerin yakalanması için çabaladıklarını ve olumlu haberler ile halkın karşısına çıkmak istediklerini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here