ABD Bankacılık Devi PNC, Ripple’ın xCurrent Adlı Ödeme Yöntemini Kullanacak!

0
952

Amerika’da bankacılık sektöründe önde gelen PNC, Ripple tabanlı ödeme ürünlerini kullanacak en yeni finansal kurum oldu.

Ripple’ın başkan yardımcısı olan Asheesh Birla yaptığı açıklama da, bankanın Hazine Yönetimi departmanı, Ripple’ın xCurrent ürününü kullanarak küresel ödeme işlemlerini gerçekleştirmeye başlayacak.

Amerika içerisinde ki en iyi 10 banka listesine adını yazdıran PNC, ödeme deneme sürecini tamamladı ve bununla beraber ödeme yöntemi için proof-of-concept modelini de kullandı. Ripple başkan yardımcısının yaptığı açıklamalara göre planları arasında, bundan sonra üretim ortamında xCurrent kullanmak var. Ancak şu an için xCurrent yalnızca bankanın Hazine Yönetimi departmanında kullanılıyor.

Birla konuyla alakalı açıklamalarında şunlardan bahsetti:

Benim için bu projede can alıcı nokta projenin sadece bir test olmaması. Ripple sadece üretim hedefli müşteriler ile anlaşıyor ve daha sonra işi üretime taşıyor. Bir pilot uygulama süresi yok, bunlar çoktan gerçekleşmiş durumda. Onlar diğer müşterilerle işlem gerçekleştirmeye kendilerini vermiş durumda. 

Ripple’ın kıdemli müdür yardımcısı, PNC ile yapılan bu anlaşma sonucunda, RippleNet’e üye olan küçük işletmelerin ciddi derecede fayda göreceğini söylüyor.

Kısa bir zaman içerisinde, sermaye gerektiren ancak bunun için iki üç gün bekleme süresi olan bir yöntem yerine, anında ödeme sağlayan bir sistem. Böyle bir şeye sahip olmak gerçek bir dönüm noktası niteliğinde. 

Banka ilk olarak xCurrent ile adım atmış olsa da, Birla’nın yaptığı açıklamaya göre ilerleyen zamanlarda xRapid platformunun da kullanılabileceği düşünceler arasında.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here