ABD Savunma Departmanı, Kripto Para Madencilik Tesisine Dönüşecek

0
932

11 Eylül’de yayınlanan bir habere göre, kripto madencilik şirketi olan Wuhan General Group, bugün yaptıkları açıklamada ABD Savunma Departmanıyla bir pazarlık içerisinde olduklarını belirtti. Şirket, ABD Savunma Merkezinin kullandığı bir veri merkezini, çok büyük bir madencilik tesisine dönüştürmeyi düşünüyor. Bahsi geçen tesis şu an ki haliyle bile güvenlik ve elektrik ihtiyacını karşılayabilecek durumda.

amerika madencilik tesisi

Kuzey Amerika’da Ucuz Elektrik

Son zamanlarda, Kuzey Amerika’daki ucuz elektrik ve soğuk hava şartlarından dolayı, o bölgeye bir çok kripto madencilik tesisi kurulduğa dair yapılan haberlerin sayısı arttı. Wuhan şirketi de tüm bunları göz önünde bulundurdu, soğuk iklim şartları, ucuz elektrik gibi etkenlerin yanı sıra hızlı internet gibi olanakları bulunan bölgede tesis açmaya karar verdi.

Tesis yaklaşık olarak 17 bin kilometre kareden oluşuyor, aynı zamanda kullanıma hazır olarak sunulan 3 Mega Wattlık enerji sağlayabiliyor. Bu elektrik altyapısını biraz daha anlamak için şöyle bir örnek verilebilir, bu alt yapı ile 1300 tane Bitcoin, Zcash veya herhangi bir kripto madenci ekipmanı çalıştırılabilir. Şirket bununla da yetinmeyip, 2019 senesinde bu enerji miktarını 30 Mega Watt’a çıkartmayı ve bununla beraber madencilik cihaz sayılarının da 12 bin tane arttırmayı düşünüyor. Şirketin yetkililerinin planladıklarına göre, şu an ki altyapı ve 1300 adet madencilik cihazı ile aylık 3.5 milyon dolar kâr elde edilebilecek. Eğer 2019’daki hedeflerine ulaşabilirlerse, aylık gelirlerinin çok büyük rakamlara ulaşacağı tartışılmaz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here