Akbank ile Ripple Anlaşmaya Gidiyor: Akbank Yöneticisi Konuştu!

0
1394

Türkiye’de de bankalar kripto para sektörüne giriş yapmış durumda. Tabi ki bu konuda yapılan yenilikler çok kişinin dikkatini çekiyor ve bu gelişmeler merak edildikçe gündeme geliyor. En son gelişmelerden bir tanesi de, Kadir Has Üniversitesinde düzenlenen Blockchain festivalinde konuşma yapan, Akbank’da yönetici olarak görev alan Murat Bitirici tarafından geldi. Yaptığı konuşma da Ripple ile yaşanan gelişmelerden bahsetti.

akbank ripple anlaşması

Kendisinin de katılımcı olarak davetli olduğu festivalde söz hakkına sahip olan Bitirici, konuşmasından sonra dinleyicilerden, Akbank ve Ripple ilişkisi hakkında gelen soruya şu şekilde cevap verdi:

Şu an için implementasyon için çalışamalar yapmaktayız. Yakın dönem içinde bu çalışmaların sonuçlanacağını ümit ediyoruz. Teknoloji hakkında yaptığımız araştırmalar sadece bununla sınırlı değil. Gelecekte Akbank’ın yer alabileceği potansiyel kullanım alanları yaratmak için çalışıyoruz. Bir yandan da yapabileceklerimizi analiz ediyoruz. Son dönemlerde işler oldukça iyi ilerliyor.

Akbank ve Ripple’ın bankacılık sektöründe birbiriyle olan temasları gündemdeydi. Ripple, kripto parası olan XRP’den çok, bankacılık sektöründe sunduğu özellikler ile dikkat çekiyor. Ripple ile Türkiye’de ilk kez çalışacak banka ise Akbank olacak gibi duruyor.

Murat Bitirici’nin konuşmasında söylediklerine göre, gelecek zaman içerisinde daha somut gelişmelerin yaşanması mümkün gözüküyor. Bilindiği gibi Ripple başta İngiltere ve Avrupa Birliği ülkeleri bankaları olmak üzere bir çok bankaya da hizmet vermekte. Bunların arasında İspanya’nın öncü bankalarından biri olan Santander de bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here