AlipayHK Blockchain Tabanlı Havale Sistemi Oluşturdu

0
748

Alibaba merkezli Ant Financial, kullanıcıları için blockchain tabanlı bir sınır ötesi yerleşim hizmeti başlattı. Yerel bir habere göre Ant Financial, Pazartesi günü Hong Kong’daki bir basın toplantısında, Hong Kong ve Filipinler arasında para alışverişi sağlayan blokchain havale servisinin tüketiciler için kullanıma sunulacağını söyleyerek ilan etti.

AliPayHK hizmete sunacağı servisini, Filipinler merkezli mobil ödeme hizmeti olan GCash ile blockchain teknolojisini entegre ederek sağlayacak. Ant Financial Services, kullanıcıların aracılara gitmek zorunda kalmayacaklarını ve işlemlerini “saniyeler içinde” halledeceğini ifade etti. Yeni hizmet için bankacılık ortağı ise Standard Chartered oldu. Bu şirket blok zincir tabanlı sınır ötesi ödemeler pilotuna zaten katılmış olan bir kurumdur.

Hong Kong hükümetinin son istatistiklerine göre, 2016 yılı sonunda, Hong Kong’da yaklaşık 200.000 Filipinli çalışan vardır. Bu sayı şehir nüfusunun yüzde üçünü oluşturuyor ve birçoğu havale ile parasını göndermek için bu havale hizmetlerini kullanacak. Ant Financial, gelecekte diğer bölgelere koridorlar inşa etmek için mobil ağlarla ortaklık eklemeyi planladığını da ekledi. Yeni havale hizmetinin haberi, Ant Financial’in bir seri C round fonu için 14 milyar dolar kazandığını duyurmasından sadece birkaç hafta sonra verilecek. Bu kazancın bir kısmı ise blok zincir teknolojisi geliştirmeye ayrılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here