Amazon Kendi Kripto Parasını Mı Çıkartacak? Kriptoyla İlgili Alan Adı Satın Aldı!

0
722

İçinde bulunduğumuz bu günlerde, özellikle Reddit gibi sosyal medya platformlarında Amazon’un kendi kripto parasını çıkartacağına dair dedikodular dönüyor. Gerçekten böyle bir şey var mı?

Online alışveriş sektörü, her geçen gün daha çok büyüyerek gücünü arttırmaya devam ediyor. İçinde bulunduğumuz teknoloji ile beraber, internet erişim hızının artması, akıllı telefonların giderek yaygınlaşması gibi gelişmelerden sonra internet alışverişlerine olan talepte artmaya başladı ve geçen sene Amerika’da internetten yapılan alışveriş hacmi, perakende yapılan alışverişten %13 daha fazla olduğu görüldü. Bahsedilen bu rakamın toplamı 453.46 milyar dolar.

Bilindiği gibi Amazon e-ticaret firmaları arasında bir dünya devi ve söylenenlere göre yapılan alışverişleri kolaylaştırmak ve kullanıcılara avantaj sağlamak için kendi kripto para birimini çıkartmayı amaçlıyor.

amazon kripto para birimi çıkartabilir

Amazon kripto para birimi

Takın zaman içerisinde Townhall’da yayınlanan bir yazıya göre Amazon gerçekten ilerleyen zamanlarda kendi kripto parasını çıkartabilir. Yazıyı yayınlayan Jeff Brown, firmanın eninde sonunda böyle bir girişimde bulunacağını ve bunu gerçekleştirmek içinde kendince haklı sebeplerinin olduğunu söylüyor.

Yayınladığı makalenin içerisinde, Amazon’un geçmişte kripto para birimleri ile alakalı internet adreslerini satın aldığını söylüyor. Firma, önce amazonbitcoin.com, amazoncryptocurrency.com, amazoncryptocurrencies.com ve amazonethereum.com gibi adresleri 2017 Kasım ayında almış bulunuyor.

Yazarın sunduğu kanıtlardan bir tanesi de firmanın teknolojiye olan ilgisi. Amazon dünyada ki teknolojik yeniliklere ayak uyduran bir firma olarak gündeme geliyor, geçmişte girişiminde bulunduğu Kindle, Echo ve Fire gibi cihazlarda aslında buna bir örnek.

Belki de ilerleyen günlerde Amazon’un kripto parası hakkında şirketin yöneticilerinden bir açıklama gelebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here