Amerikan Oto Galerisi, Dash Karşılığında Araç Satmaya Başladı

0
2684

New England bölgesinde bulunan bir araba galerisi, popüler kripto paralardan bir tanesi olan Dash ile otomobil satmaya başladı.

Dash ile otomobil satın almak

Amerkina’nın New England eyaletinde bulundan bir otomotiv şirketi olan Autofair, kripto paralar ile otomobil satmaya başladı. Bunun yanında, ilk otomobili de çoktan sattı. Sıfır otomobillerin yanında ikinci el satışı da yapan şirket, New Hampshire ve Massachusetss dahil 8 farklı yerde bulunuyor.

Şirkette satışı yapılan ilk otomobil 2012 model bir Ford Fusion oldu. aracın satış rakamı 36,98 Dash oldu. Dash’in o zaman ki değerine göre araç 7.560 dolar karşılığında satılmış oldu. Aracın ödemesi daha önceden yapıldı. Şirket, kripto paralar ile araç satın almak isteyen kişilere de iskonto sağlıyor.

dash coin

Ödeme işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlayan satış noktası uygulaması ise New Hampshire bölgesinde çok bilinen Anypay.

Otomobili satın alan Derrick J. Freeman isimli kişi, ‘ödeme kısmı çok zevkliydi’ ifadesiyle beraber şunları söyledi:

Çok kolaydı ve muhteşemdi. Eğer galeriye elimde deste deste paralar ile girmiş olsaydım eminim bu çok daha zor olurdu. Kripto paralar ile alışveriş yapmak daha doğru, modern ve verimli oldu. Bununla beraber dijital paralar ile ödeme yapmak daha keyifliyken, kağıt para ile ödemek daha az eğlenceli. 

Şirketin yaptığı açıklamalara göre kripto paralar ile alınacak olan ilk 4 araç için %10 Dash iadesi yapılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here