Avustralya ve Yeni Zelanda Kendi Kripto Parasını Oluşturacak

0
774

Avustralya ve Yeni Zelanda merkez bankaları 26 Haziran’da Bitcoin’i “büyüleyici” ama “verimsiz” olarak nitelendiren bir konuşmada kendi kripto paralarını oluşturmak için henüz erken olduğunu ancak çalışmaların devam ettiğini belirttiler. Avustralya’daki Avustralya İş Ekonomistleri’ne hitaben, Avustralya Merkez Bankası’nın (RBA) ödeme politikasının başı olan Tony Richards, Avustralya hükümetinin blokchain araştırmasını yürütmesi için önemli miktarda fon ayırdığını ifade etti.

“Üzerinde Çalışmaya Başladığımız Bir Konu”

Richards, bu bizim için yüksek bir öncelik değil ama üzerinde çalışmaya devam ettiğimiz bir şey ifadelerini kullandı. Özellikle B2B kullanım için bir merkez bankası dijital para biriminin değerli olup olmadığına bakıldığı belirtildi. Avustralya’nın 2018-19 bütçesinde blokchain için yarım milyon dolar ayrıldığı öğrenildi.

Richards sadece kendi çalışmaları hakkında bilgiler vermeyerek sıkça Bitcoin’in olumsuz yanlarından bahsetti. Bu arada komşu Yeni Zelanda merkez bankası ise kendi kaygılarını dile getirdi ve “kesin faydaları” konusunda emin olmak için araştırmaların devam ettiğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here