Binance CEO’su ABD’deki Düzenlemelerle İlgilenmediklerini Belirtti

0
859

Kripto dünyasında en büyük hacme sahip borsa olan Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda, kripto para sektörü hakkında açıklamalarda bulundu.

Bitcoin ile ilk kez 2013 senesinde tanışan Zhao, bu tanışmanın nasıl olduğundan bahsetti. Bitcoin ile tanışması BTC China’nın CEO’su Boby Lee aracılığıyla gerçekleşti. Konu ile ilgili şunları belirtti:

Bitcoin’i ilk kez tanıdığım zaman onun geleceği değiştireceğine hemen inandım. Bunu anladıktan sonra kendime şöyle dedim: ‘bu sektörde bir şeyler yapmalıyım’. Ne yapacağımı gözüme kestirmeden işimden ayrıldım.

Zhao bunun haricinde Binance’ın kurulumu ve kripto para sektöründe ki düzenlemeler hakkında yorumlarda bulundu. Yaptığı açıklamalar dahilinde, kendi fikirlerinin diğer yatırımcılara göre daha farklı olduğu görülebiliyor. ABD özeli için konuşan Zhao, ABD’deki kişilerin sadece kendi ülkelerinde yaşanan düzenlemelere odaklandığını söylüyor.

binance Türkiyeye geliyor

Zhao, Binance’ın şirket olarak ABD’deki düzenlemelere çok yoğun şekilde odaklanmadığını ifade etti:

ABD haricinde diğer ülkelerin hemen hemen hepsiyle uğraşıyoruz, ABD’de Coinbase var, Gemini var, bunlar gibi düzenlemeyle uğraşan bir çok borsa bulunuyor. 

Binance’ın CEO’su, şirketin genel olarak tüm dünyayı kapsaması için çalışıyor. Bunun yanında Binance yakın zamanlar içerisinde az nüfusu bulunan kısmen küçük ülkelere de giriş yapmaya başladı. Zhao’nun düşüncelerine göre bu küçük ülkelerin kripto dünyasına adım atmasıyla beraber, onlara uzun vadede ne kadar faydalı olabileceğini görebilirler.

Zhao yarıca ABD’de yaşanan düzenlemelerin etkisini bir yabancı gözüyle görmek istiyor. Bu yüzden bu düzenlemeler sonrasında diğer borsaların yaşayacaklarını uzaktan izlemenin faydalı olacağını düşünüyor.

Bırakalım ABD’deki bu düzenlemeler ile Coinbase ve Gemini ilgilensin. Bu iki şirkette iyi bir geçmişe sahip ve oldukça güçlüler, ikisininde bağlantıları var. Bırakalım ilk onlar denesin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here