Binance CEO’su Kripto Para Sektöründe Yapılan Manipülasyonlar Hakkında Konuştu

0
704

Piyasalarda sıkça yapılan manipülasyonlar, bir çok yatırımcı için kripto dünyasının en büyük problemlerinden bir tanesi olarak görülüyor. Zaten SEC gibi kurumların Bitcoin ETF’si gibi büyük ürünlere izin vermesinin ardında yatan sebep de yapılan manipülasyonlar. Pump and Dump olarak bilinen olayla, hacmi düşük olan kripto para birimlerinin (bazense en iyi 10 koin arasından bir tanesi geçilerek) birim fiyatını oldukça basit bir şekilde arttırabiliyorlar. Böyle büyük bir probleme rağmen yatırımcılar hala piyasaya yatırım yapmayı seçiyor.

Binance CEO’su Manipülasyon Hakkında Konuştu

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun yaptığı açıklamada, bu günlerde geleneksel piyasalarda yaşanan manipülasyonların, kripto para piyasasına göre daha fazla olduğunu belirtiyor. CZ’nin 24 Eylül tarihinde Twitter’da paylaştığı bir yazıya göre, bir çok finansal araç sadece piyasada işlem görmekte. CZ bunun yanı sıra medyaya ve içeriden kişiler ile iletişimi olan büyük kişilere de dikkat çekti. Bunun yanı sıra kripto paraların bir çok piyasada işlem gördüğünü belirtti.

Kripto paralar çoğu geleneksel finans piyasalarının aksine bir çok piyasada işlem gördükleri için, bunları manipüle etmek oldukça zor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here