Binance CEO’su Yeni Merkezi Olmayan Borsası Hakkında Konuştu!

0
855

Dünya üzerinde ki en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance, 2019 senesinin ilk çeyreği içerisinde merkezi olmayan borsasının beta sürümünü piyasaya sunacak. Borsanın CEO’su Changpeng Zhao, yapılan açıklamaları onaylamakla beraber, kripto para sektörünün geleceğinin merkezsiz borsalar olduğu belirtti.

binance Türkiyeye geliyor

Müşterilerin gelecekte tamamıyla kendi kontrolleri içerisinde olan hesaplarından işlem yapmalarının daha doğru olacağını belirtmekle beraber, şunları da ekledi:

Evet, bence merkezsiz borsalar bu işin geleceği haline gelecek. İçinde bulunduğumuz günlerde henüz işin başlarındayız ve bunun ne zaman gerçekleşceğini önceden tahmin etmem oldukça zor. Ancak, emin olduğum tek bir şey var o da, bu değişim gerçekleştiği zaman bizim de orada bulunacağımız.

Merkezsiz borsalarda ki işlem ücretleri, merkezi borsalara kıyasla çok daha düşük. Merkezsiz borsalarda alınan ücretler, akıllı kontratların devamını sağlamak adına ödenen göstermelik fiyatlar. Binance’ın CEO’sunun belirttiğine göre, Binance gelecekte merkezsiz borsalar arasında en iyisi olacak. Zhao, sahip oldukları alt yapının ve sektörde ki geçmiş tecrübelerinin, bu konuda etkili olacağını söylüyor.

Başarılı CEO, insanların tamamen kendi kontrolünde olduğu ve serbest bir şekilde işlem gerçekleştirebileceği, varlıklarının tümünü kontrol altında tutabileceği merkezsiz borsaların konsept modelinin, önümüzde ki seneler içerisinde sıkça kullanılacağını ve bu durumun merkezi borsaların tahtını sallayacağını söylüyor. Bunun yanında kripto paraların kullanım oranları arttıkça, borsalar da itibari paraların zaman geçtikçe daha az anlama ifade edeceğini ekledi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here