Binance Her Kıtaya En Az İki Adet Borsa Açmak İstiyor

0
672

Kripto sektöründe tüm dünya üzerinde en büyük hacme sahip borsası olan Binance, neredeyse her kıtaya kripto-itibari para borsası açmak istiyor.

Binance kurucusu ve aynı zamanda CEO’su olan Changpeng Zhao, Coindesk’in Singapur’da düzenlediği etkinlikte Binance için, 15 milyon dolarlık bir girişim olan firmanın nasıl dünya devi olduğuna, evini satıp nasıl BTC’ye yatırım yaptığına ve bununla beraber bir çok konuya el attı. Konuşmasının Pete Rizzo ile olan kısmında, gelecek sene tercihen kıta başına iki adet kripto-itibari para borsası düşecek şekilde girişimde bulunacaklarını belirtti.

Zaten bahsedilen plan dahilinde, geçtiğimiz günlerde Singapur’da borsa açacaklarını da duyurmuştu. Salı günü test aşaması sona erecek olan platform birkaç ay içerisinde kullanıma açılacak.

binance Türkiyeye geliyor

Zhao, bununla beraber kripto para piyasalarının hacminin, geleneksel borsalara göre oldukça düşük olduğunu söyledi.

İtibari para hala büyük güç. Bizim bu kapıyı açmamız gerekiyor.

Bu kapıyı aralamak için Binance’ın daha küçük ülkelere yöneleceğini söyleyerek, Malta’yı örnek verdi. Bunun asıl sebebinin ise küçük ülkelerden daha olumlu dönüşler alacağı umudu içinde olduğunu söyledi.

Devletin üst düzey yetkililerine erişebiliyorsunuz ve onlar sizin sorularınıza karşı net ve verimli cevaplar veriyor.

Belki’de Türkiye için de bir adım atılabilir?

Evimi sattım

Zhao konuşmanın ilerleyen zamanlarında, piyasanın volalitesi hakkında sorulan bir soruya karşılık olarak, 2014 senesinde Bitcoin satın almak için evini sattığını ve sattıktan sonra Bitcoin’in değerinin 600 dolardan 200 dolara düştüğünü belirtti. Düşüş yaşanmasına rağmen elindekileri satmayan Zhao,bu olaydan o kadar endişeli değilim’ diyerek cevapladığı soruyla, volaliteden korkmadığını belirtmiş oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here