Binance Yine Mi Hacklendi, Neler Oluyor ?

0
1048

Son günlerde küçük adımlarla yükselişte olan ” Kripto Para ” piyasasında bugün oldukça sert bir düşüş gözlemlendi.

Binlerce Binance kullanıcısının reddit vb. birçok sosyal medya platformu üzerinden yaptıkları bildiriler doğrultusunda binlerce kullanıcının bir kısmı hesabındaki altcoinlerin satılıp ” Bitcoin ” e çevrildiğini bir kısmı ise altcoinlerin o anki piyasa fiyatına satılıp ” Viacoin ” satın aldığını belirtti. Binlerce mağdur kişi arasında ” Türk Kullanıcılar ” da bulunmaktadır. Bu olayın ardından Viacoin’de %40’a yakın bir artış görüldü.

Binance borsasındaki bir yetkili kişi tarafından ” Reddit ” platformu üzerinden bir açıklama geldi ” Bazı kullanıcıların hesaplarındaki yaşanmış olan finansal sıkıntıyı farkındayız. Konu ile ilgili araştırma ve çalışmalarımız sürmektedir, kısa süre içerisinde güncelleme yapacağız ” dendi.

Kripto para piyasasında sert düşüş

Bu yaşanan olayın ardından ” CoinMarketCap ” sitesinde de görebileceğiniz üzere piyasada ortalama ” %15 ” değerinde bir düşüş gerçekti. İlk 10 kripto para arasında Bitcoin %9 luk bir düşüşle 9.800 Dolar bandına düşerken bu olaydan en çok düşüş yaşayan Cardano %14 lük bir düşüşle 0.24 dolar bandına gerilemiştir.

Binance CEO’sundan açıklama geldi

Binance borsasının CEO’su olan Changpeng Zhao kişisel twitter sayfasından bu konu ile ilgili açıklamada bulundu. Açıklamasında birçok kullanıcının kimlik avı yollarıyla daha önceden hesaplarının çalınmış olabileceğini belirtirken konu ile ilgili çalışmaların devam ettiğini gerekli tüm önlemlerin alındığını söyledi.

Binance kullanıcıların güvenliği için ” 2FA Doğrulma ” özelliği aktif değil ise aktif etmelerini tavsiye ediyoruz. Ayrıca üçüncü taraf uygulamalar üzerinden al-sat işlemlerini durdurmalarını ve mevcut API anahtarlarının sıfırlamalarını tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here