Bitcoin 3400 Doların Altına Düştü! 2000 Dolara Geriler Mi?

0
1492

Dünyanın ilk kripto parası olan Bitcoin son 24 saat içerisinde farklı kripto para borsalarında 3400 dolar seviyelerinin altına düştü. CoinMarketCap’ın sunduğuna göre hala 3400 dolar seviyelerinde görülen Bitcoin dolara oranla %5 oranında gerileme yaşadı.

İlk kez Kasım ayında başlayan ani düşüşler, 6 bin dolar seviyelerinden 3 bin dolara kadar geriletmişti. Ancak durum bu sefer daha ciddi olabilir, 3 bin doların altı tehlikeli bölge olarak görülüyor. Bitcoin tarafından tetiklenen düşüş, üç günlük içerisinde kripto para piyasasından 10 milyar doların kaybolmasına sebep oldu.

Bitcoin Cash ve EOS da büyük oranlarda düşüşler yaşandı. Sabit kripto para projesi olan Tether’de toplam piyasa hacmi konusunda iki projeyi geride bırakarak dördüncü sıraya oturdu. Bitcoin üzerindeki yoğun satış baskısı 3 bin dolar seviyelerinin de altına düşmesine sebep olabilir. Bu durum pek çok kişi tarafından büyük bir problem olarak görülüyor.

Mayne adındaki kripto para analistinin paylaştıklarına göre, Bitcoin 3 bin dolar seviyesinin altına inerse %50 oranında ek değer kaybı ortaya çıkabilir. Bununla beraber Placeholder adındaki kripto para risk sermayesinin ortaklarından Chris Burniske, birçok yatırımcının 2 bin dolar seviyelerini beklediğini ifade etti. Bu noktadan sonra insanların alım yapmaya başlayacağını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here