Bitcoin Fiyatları Dip Seviye’de Mi?

0
1062

Bloomberg’in kaynaklarına göre evet olabilir. Geçtiğimiz Pazartesi Bloomberg’de yayınlanan bir haberde, analizcilerin incelediği grafiklerde varılan sonuca göre Bitcoin’in değeri artabilir. Her ne kadar iniş çıkışlar yaşansada, geçen haftadan bugüne Bitcoin %16 değer kazandı. Şu an ise Bitcoin fiyatı, 6682 dolar seviyesinde. Aşağıda bulunan grafikten iniş çıkışları daha detaylı inceleyebilirsiniz.

bitcoin dip seviyede mi

Bitcoin’in en kritik noktası 6000 dolardı ve bu hala kırılmadı. Daha önce yaşanan düşüşlerde 6000 dolar seviyelerine yaklaşmıştı ancak hiç altına düşmemişti. Bitcoin ne zaman bu seviyelere gerilese, daha sonradan ortalama olarak %20 değer kazanmıştır.

En son ise Ağustos 2018 tarihinde böyle bir düşüş yaşanmıştı ve daha sonra fiyatı tekrar 7300 doları bulmuştu. Bu da ortalama olarak %20 artışa denk geliyor.

Bu sene Bitcoin ve Ethereum zor zamanlar geçirdi. Bunun temel sebebi kripto paralara karşı düzenlenen yasalar ve insanların Bitcoin’i kabul etmeleri için daha fazla vakte ihtiyaç duyulması oldu. Bunun örneklerinden bir tanesi de, SEC’in ETF kararını ertelemiş olması.

Verilen bu kararla beraber, ünlü kripto para yatırımcısı Michael Novogratz, Bitcoin’de dip noktanın görüldüğünü belirtmişti. Hatta bu yükselişin sadece kısmı bir yükseliş olmadığını ve Bitcoin’in eski seviyelerini yakalayacağını iddia etmişti.

Bitmex’in yöneticisi olan Arthur Hayes ise en dip seviyenin 5 bin dolar olduğunu ifade ediyor. Hatta Önemli bir yükseliş yakalamadan bu seviyelere düşebileceğini ama bu senenin sonunda fiyatların 50 bin dolara kadar çıkabileceğini belirtiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here