Bitcoin Google Aramalarında Son 18 Ayın En Düşük Seviyesini Yaşıyor!

0
624

Son zamanlarda yayınlanan Google Trends raporlarına göre son dönemlerde Bitcoin ve Ethereum’a olan ilgi iyice azaldı. Araştırmacılar Bitcoin ve Ethereum için Google’da yapılan aramalar arasında son 18 ayın en dip seviyelerinde olduğunu belirtti.

Bitcoin için arama hacmi büyük düşüş yaşıyor

2018 senesi tüm kripto para sektöründe büyük sancılar yarattı. Dünyanın en büyük hacme sahip kripto parası olan Bitcoin Ocak ayından bu yana geçen 10 ay içerisinde yüzde 60 seviyesinde gerileme yaşadı. Yine de, birim fiyat düşüşü yaşayan tek koin olmadı.

bitcoin aramaları azaldı

Google Trends’in sunduğu verilere göre Bitcoin’in aranma hacmi son 18 ayın en dip seviyesine geriledi. Ethereum’un kaderi de Bitcoin ile aynı ilerliyor. 

Dikkat çeken konulardan bir tanesi de, yaşanan düşüşün bazı büyük kripto para borsalarındaki yatırımcı sayısında ki düşüş ile paralel şekilde ilerlemesi. Amerika’da bulunan en büyük kripto para borsası olan Coinbase, 2018 senesinin başında tüm zamanların en yüksek hacim seviyesine ulaştıktan sonra %83 oranında düşüş yaşadı. 

Google arama hacminde ki verilerdeki görülen düşüşe rağmen, kripto piyasasında ortam çokta kötü sayılmaz. Geçtiğimiz günlerde Tom Lee, CBOB Global Markets tarafından tasarlanan potansiyel Ether vadeli sözleşmelerin, Bitcoin fiyatında artışa sebep olabileceğini söylemişti. Lee bu yaşananların sebebinin insanların artık kısa pozisyon açmak için ekstra bir yolun daha olmasını, BTC’nin kısa pozisyon miktarlarının azalması olarak göstermişti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here