Bitcoin ile Seyahat Edebileceğiniz 4 Ülke

0
1096

Son dönemlerde Bitcoin ile seyahat etmek ve alışveriş yapmak oldukça rağbet görüyor. Dünyanın her bölgesinde kripto paralarınızı özgürce kullanabileceğiniz ülkeler bulunuyor.
Bahsettiğimiz gibi kripto paralar ile alışveriş yapacağınız çok yer var ancak sizin için en rahat ve özgür şekilde seyahat edeceğiniz, alışveriş yapabileceğiniz Ülkerleri sıraladık.,

hard forklar istikrarı bozuyor

İsviçre

İsviçre, tüm dünyada teknolojik öncülerden bir tanesi, bununla beraber ticaret ve yenilikler konusunda da sayılı ülkelerden birisi. İsviçre’de, bir çok kripto para ve blockchain ile çalışan işletmeler bulunuyor. İsviçre’ye seyahat etmek için giden turistler, ülkenin her yerinde bir çok ürünü kripto paralar kullanarak satın alabiliyor, hatta seyahat etmek için kullanacakları tren biletini bile Bitcoin ile ödeyebiliyorlar.

Antigua ve Barbuda

Bu uzak ve bir ada ülkesi olan Antigua ve Barbuda Bitcoin teknolojisinde o kadar kadar da küçük değil. Ülkede bulunan mağazaların neredeyse yarısı Bitcoin ile ödeme yapmanıza imkan veriyor. Bunun yanında, hükümet geçtiğimiz günlerde vatandaşlık ödemelerinin Bitcoin ile yapılabileceğini ifade etti. Hükümetin de arkasında olduğu Bitcoin girişimleri, tüm ülkeye fayda sağlıyor gibi görünüyor.

Amsterdam – Hollanda

Hollanda’nın yanı sıra, Amsterdam kripto para ile ödeme konusunda çoğu yere göre çok üstün. Amsterdam da bulunan Schiphol Havalimanı, tüm Avrupa da ilk Bitcoin ATM’si barındıran havalimanı olarak kayıtlara geçti. Hollanda’da bulundan 23 adet kirpto ATM’sinin neredeyse yarısı Amsterdam’da bulunuyor. Bununla beraber, otellerden restoranlara, marketlerden alışveriş mekanlarına kadar çok fazla yerde kripto para kullanılabilir.

Malta

Şu an için kripto para destekçisi ülkeler listesinde Malta olmadan olmaz. Akdeniz’de bulunan küçük ada ülkesi, tüm dünyada kripto paraya ve blockchain teknolojisine örnek olacak şekilde ciddi gelişmeler yakaladı. Bir Akdeniz adasında keyifli tatil yapma ve tatilinin masraflarını kripto para kullanarak ödemek isteyenler için Malta kaçırılmaz bir fırsat olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here