Bitcoin Tek Bir Günde 500 Dolar Kaybetti!

0
773

Kripto paraların atası olan Bitcoin için Çoğu kişi tarafından “ daha fazla düşmez”,  “ dip seviye budur” gibi ifadeler kullanılsa da geçtiğimiz hafta rekor düşüşe bir yenisini daha ekledi ve sadece bir günde 500 dolar kadar düştü.

CoinDesk in sunduğu fiyat verilerine göre Bitcoin, Türkiye saati ile 19.30 gibi 4981 dolara kadar düştü. 12 Ekim 2017 tarihinden itibaren en düşük rakamını görmüş oldu. ancak kendini hızlı bir şekilde toparladı ve 5680 dolar seviyelerine kadar çıktı. Her şeye rağmen tabii ki de düşüş eğilimi mevcut. Şu an 5680 dolarda işlem görmektedir.

Bitcoin de yaşanan bu sert düşüşten sonra diğer Kripto para birimleri de büyük oranda düşüşler yaşadı. Son 24 saat içerisinde piyasada yaklaşık 15 milyar dolar silindi. Çoğu kripto para biriminin durumu Bitcoin’den daha kötü hale geldi. En çok bilinen Kripto paralardan olan Ethereum, Litecoin, EOS en çok göze çarpan ve düşüş yaşayan Kripto paralardır.

bitcoin değer kaybediyorBir kaynağa göre en çok düşüş yaşayan Kripto para birimleri Aragon, LBRY Credits ve ZClassic olarak belirtilmektedir. Bu kripto paraların hepsi yüzde yirmi ve üzerinde değer kaybetmiştir.

Bazı kişiler kripto paraları sonunun geldiğini düşünmektedir. Bazı kişiler ise Kripto para döneminde daha önceden böyle durumların yaşandığını ve sonrasında 1 ay gibi kısa sürede çok ciddi derecede yükselişe geçti vurguluyor. İlerleyen zamanlarda neler olacağını şimdiden kestirmek oldukça zor gibi görünüyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here