Bitcoin Tek Bir Mumla Ani Yükselme Yaşadı!

0
1111

Kripto paraların başlangıç serüveni olan Bitcoin, 19 Ocak tarihinde öğlen saatlerinde ani bir yükseliş elde etti. Bu saatler içerisinde 110 dolar seviyesinde bir artış görüldü.

Bitcoin’in belirtilen saatteki mum grafiğine bakılırsa, tek bir mumun fiyatı 3624 dolardan 3728 dolara çıkarttığı görülüyor.

bitcoin ani yükselme

Bitcoin son geçtiğimiz ayda sert bir düşüş yaşamıştı. Ardından bütün piyasayı kendisiyle beraber aşağı çekmişti. Tüm bunlardan değer olarak 3400 ile 3600 dolar arasında değişkenlik gösterdi ve 3700 dolar üzerine hiç çıkamadı. Bitcoin’de bu yaşananlar sadece Bitcoin’i değil tüm piyasayı olumlu yönde etkiledi.

Piyasanın hacmine göre ikinci sırada bulunan XRP, %1.66 oranında bir yükseliş elde etti. Aynı zamanda Ethereum’da %2.5 oranında değer kazandı ve XRP’yle arasında küçük bir fark kaldı.

Toplam piyasaya hacmi olarak 13618 dolara sahip olan XRP, 550 milyon dolar değerinde bir kayıp yaşarsa veya Ethereum, XRP’den daha fazla yükselirse tekrardan üçüncü sıraya gerileyebilir.

Bu yazının yazıldığı zamanda 125 dolar seviyelerinde dolanan Ethereum’da durumlar ertelenen hard fork haberine rağmen kötü sayılmaz. Hala yükseliş yaşamaya devam ediyor.

Coinmarketcap listesinde ilk on kripto para arasından en çok yükseliş elde eden kripto para ise Litecoin gibi görünüyor. Tron ile yarış içerisinde olan Litecoin %5.38 oranındaki artış işe 32 dolardan el değiştiriyor. Toplam piyasa hacmi ise yaklaşık 2 milyon dolar seviyesinde.

Geçtiğimiz hafta en çok yükseliş yaşayan Tron ise BitTorrent hypeindan sonra stabil olarak ilerliyor ve %0.14 oranından bir düşüşe sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here