Bitcoin ve Altcoin Sahipleri Tüm Yaz Boyunca HODL Yaptı

0
811

Chainalysis isimli bir araştırma firmasının yaptığı araştırmaya göre, tüm sektörde zorlu geçen yaz döneminde yatırımcıların varlıklarını koruduklarını ortaya koydu.

Likiditesi yüksek olan koinlere ek olarak, daha az likiditeye sahip olan ve genelde yatırım amacıyla kullanılan kripto paralar ile ilgili yapılan çalışmada ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Yapılan araştırma da belirtilen dönem içerisinde piyasa da bulunan tüm Bitcoinlerin sadece %22’sinin el değiştirdiği belirtiliyor.

kripto piyasası hold yapıyor

Firma, bu durumu piyasaların artık daha dengeli olduğunu belirttiğini söyledi. 2017 senesinin son döneminde kripto paralara yeni yeni yatırımda bulunmaya başlayan kişilerin birbirinden farklı düşüncelere sahip olmalarına rağmen, artık sadece tek bir noktada birleştiklerinin sonucuna varıldı.

Gerek uzun vadeli yatırım için gelen kişilerin gerekse spekülatörlerin yaz boyunca pozisyonlarının koruduğu belirtilirken, şu an için piyasa da önemli bir yenilik veya teknolojik gelişme yaşanmadıkça bu durumun böyle devam edeceğini hatta zamanla daha da artabileceği ifade edildi.

Bitcoin’de ise kullanıcı sayısının arttığı görülürken, Bitcoin ve tüm kripto para sektörünün en büyük problemlerden bir tanesi olan ‘kullanım sorununda yavaş yavaş ortadan kalktığı vurgulanıyor.

Artık kripto paraların sıradan insanların da gün geçtikçe günlük hayatına girdiği vurgulanırken, bu durumun bu şekilde devam etmesiyle beraber, kripto paralarla daha fazla işlem yapmanın gelecekte mümkün olabileceği söylendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here