Bitcoin’i Destekleyen 10 Ülke!

0
859

Estonya hükümeti, sağlık, bankacılık ve hatta vatandaşlarının yönetime katılmaları için blok zinciri kullanmayı planlamaktadır. Kendi vatandaşlarına blok zinciri tabanlı ilk elektronik oylama sistemini getirmiştir.

bitcoin dostu

Amerika Birleşik Devletleri, en çok kripto paranın bulunduğu ülkedir. Ayrıca dünya bitcoin ticaretinin de liderdir. Pek çok ülke, Amerika’nın bitcoin’in yasal olup olmaması hakkındaki duruşunu beklemektedir.

bitcoin dostu

Danimarka, kripto paralara destek veren ülkelerin başında gelenlerindendir. Nakit kullanımı kaldırıp dijital para kullanma sistemine geçmek isteyen bir ülkedir. Kendi Merkez Bankasından vazgeçmeden, Bitcoin’i ve kendi dijital itibari parasını günlük yaşantıda kullanmayı planlamaktadırlar. Ülkede pek çok yenilikçi Bitcoin şirketi kurulmuştur. Merkez Bankası ise Bitcoin’in bir para birimi olmadığını ve regüle edilemeyeceğini açıklamıştır.

bitcoin dostu

İsveç de Danimarka gibi nakit kullanımını kaldırmak isteyen ülkelerdendir. İsveç Merkez Bankası, Riksbank’ın negatif faiz uygulamasından etkilenmemek için vatandaşlarının Bitcoin kullanmasına izin vermektedir. Bu sayede varlıklarını koruyacaklardır. İsveç Finansal Denetleyici Otoritesi Bitcoin’i yasal bir ödeme aracı olarak kabul etmiştir.

bitcoin dostu

Güney Kore, teknoloji devi ülkelerden bir tanesidir. LG ve Samsung gibi markaların menşei olduğu ülkedir. Güney Kore’de Bitcoin’in yasal olduğuna dair yazılı bir kural bulunmamaktadır fakat Bitcoin bir ödeme yöntemi olarak kabul görmüştür ve her geçen gün talep artmıştır. Güney Kore’de bitcoin konferansları da düzenlenmektedir.

bitcoin dostu

Hollanda Bitcoin’i destekleyen ülkelerden bir tanesidir. Ülkede bitcoin’in geçerli olduğu 100’den fazla mekan bulunmaktadır. Ayrıca Hollanda bankaları blok zincirini geliştirip kullanmayı planlamaktadır. Bu sayede bankacılık masraflarını düşürmeyi hedeflemektedirler.

bitcoin dostu

Finlandiya Bitcoin’i yasal olarak kabul etmiştir. Vatandaşlarını Bitcoin’in vergisinden muaf tutmuşlardır. Ayrıca Bitcoin temin etmek için de vergi alınmamaktadır.

bitcoin dostu

Kanada da pek çok Bitcoin yenilikçisi şirkete ev sahipliği yapmaktadır. Ülkede uzun süre Bitcoin tartışılmıştır. En sonunda Bitcoin, kara para aklama ve terörün finansmanı mücadelesi yasası kapsamında düzenlenmiştir.

bitcoin dostu

Birleşik Krallık pek çok blok zinciri teknolojisi ve bitcoin kullanan şirkete ev sahipliği yapan bir ülkedir. Bitcoin ile gerçekleştirilen işlemlerden vergi alınmaktadır.

bitcoin dostu

Avustralya Bitcoin’e uyguladığı çifte vergilendirmeyi kaldırmıştır, ama Bitcoin için
özel bir düzenleme yapmamıştır. Avustralya, Bitcoin altın, gümüş, petrol gibi değerlendirmektedir. Avustralya borsası blokchain teknolojisini test etme aşamasındadır. Avustralya Postası, servislerini iyileştirmek için dijital kimlikleri Blok-Zincir yöntemiyle yapmayı planlamaktadır.

bitcoin dostu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here