Bitcoin’in Değişen Değerinin Sağlığımız Üzerinde ki Etkisi Nedir?

0
976

Bu makale Bitcoin’in sağlığımız üzerindeki olumsuz etkilerini tartışmak üzere. Şimdi bir gün ruh hali, davranışımızın ve mutluluğumuzun bir şekilde Bitcoin ile ilişkili olduğunu fark ettik. Bitcoin değeri yükselirse, o zaman ruh hali / davranış da yükselir ve tam tersinde ise ruh haliniz negatif etkilenecektir. Bitcoin, esas olarak sürekli değer değiştirmesi nedeniyle yatırımcılarının sağlığını büyük ölçüde etkilemektedir. Yatırımcının hisleri, gözlerini Bitcoin’in fiyatına göre koruduğu için sallantılı şekilde ilerliyor.

Ocak 2018’de Bitcoin’in 15000 – 17000 ABD Doları civarında bir fiyatla satın alan bir yatırımcının durumunu düşünün. Bu adam bugüne kadar zihinsel travmanın cehenneminden geçmiştir.

İnternette yayınlanmış bir makaleye göre, 20 yaşındaki bir Koreli öğrenci, Ocak 2018’de Bitcoin fiyatının düşmesi sonrasında intihar etti.

bitcoin ve sağlık

Yatırımcılar, Bitcoin fiyatlarındaki dalgalanmalardan kaynaklanan uykusuzluk nedeniyle Anti-depresan ilaçlarına yöneliyorlar. Bitcoin Sadece beyninizi boşaltmakla kalmaz, aynı zamanda bireyin tüm enerjisini tüketir ve yatırımcının günlük rutinini de azaltır.

Bütün gün gözünü Bitcoin’in üzerinde tutmak, tüm dikkatinizi dağıtır, aynı zamanda aklınızda bir şeyler dehşet hissi yaratır. Her gün şansınız iyi gidiyor olmayabilir. Bir günde 100-500 dolar kazanabilirsiniz, belki de 1000 dolar kazanacaksınız ama bu kesin değildir. Her gün böyle olmayabilir.

Benim tavsiyem, Bitcoin’i bugüne kadar herhangi bir fiyattan satın aldıysanız kesinlikle bir gün artacaktır, elinizde tutmak faydalı olabilir. Tabi ki bu süre aylar belki de yıllar sürebilir. Yine de tercih sizindir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here