Bitcoinlerinizi Nasıl Harcayabilirsiniz?

0
778

Bitcoin‘in değerinin artma ihtimalinden dolayı bir çok kişi Bitcoin harcamaktan çekiniyor. Yalnız burada atlanan bir şey var, Bitcoin harcamak kolay bir eylem değildir.

Eskiden Bitcoin harcamak kolay mıydı?

Geçtiğimiz yıllarda Bitcoin harcamak aslında daha zordu. 2010 senesinde 10 bin BTC karşılığında pizza satın alan iki kişi haricinde pekte böyle bir şey duymadık. 2010 senesini düşünün, Bitcoin ile ödeme kabul eden işletme sayısı oldukça azdı. Bu pizza siparişinin temel nedeni ise sadece bir hevesti.

bitcoin kullanım alanları

Bitcoin ile pizza alındıktan sonra ne değişti?

2010 senesinden sonra bir çok inovatif hareketin olduğunu ve Bitcoin değerinin on bin kat kadar arttığını biliyoruz. O zamanlarda henüz alternatif kripto paralar yokken, doğal olarak çok sayıda kripto para borsası da yoktu. Günümüzde ise bir çok borsa mevcut ve toplam piyasa hacmi 400 milyar lira, günlük işlem hacmi ise 15 milyar lira gibi bir rakama yakın.

Tabi ki insanlar o zamanlarda borsalardan işlem gerçekleştiriyorlardı, ancak tahmin edeceğiniz gibi, işlem hacimlerinin bugünle hiç bir alakası yoktu.

Büyük şirketler Bitcoin kabul etmeye başladı.

2014 senesinde Dell, Microsoft ve bunlar gibi büyük şirketler, ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i de dahil ettiler. Böylece verdikleri desteği göstermiş oldular.

Günümüzde Bitcoin’in kullanım alanları neler?

Kripto paralar ile ödeme kabul eden bir çok yer mevcut fakat hemen heyecanlanmayın bunlar günlük hayatta sürekli karşılaştığımız şeyler değil. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here