Bytecoin (BCN) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

0
1226

Bytecoin aslında bir Bitcoin çatallanmasıdır(fork). İlk kez 2012 senesinde piyasaya sürülmüştür. Bytecoin’in diğer kripto paralardan farkı CryptoNote teknolojisini kullanması ve en baştan kodlanarak oluşturulmasıdır. Bytecoin’de her kullanıcı ağı geliştirebilir, ayrıca merkezsiz ve açık kaynak kodlu bir kripto paradır. Bunun yanında gizliliğe önem veren bir platformdur.

Bytecoin kullanıcıları arasında, internet üzerinde yapılan işlemler hiç bir aracı olmadan, güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. Bunun yanında kimsenin çözemeyeceği bir işlem algoritması vardır, yani nereye, ne kadar para gönderdiğiniz kimse takip edemez. Bytecoin’in en güzel özelliklerinden bir tanesi de dünyanın her yerine hızlı bir şekilde ve işlem ücreti ödemeden para gönderebilirsiniz.

Bytecoin nedir

Bytecoin’in günümüzde ki piyasa değeri 586 milyon dolardır. 24 saat içerisinde gördüğü toplam işlem ücreti ise 6 milyon dolar kadardır. Piyasada yaklaşık 184 milyar BCN bulunmaktadır ve maksimum ulaşabileceği değer 184.4 milyar adettir.

Bytecoin (BCN) Özellikleri, Ne İşe Yarar?

Bytecoin oldukça güvenli bir kripto para birimidir. Kullanıcıların paralarının çalınması imkansız olan bir algoritmaya sahiptir. Bytecoin’in geliştirici ekibi, Bytecoin’in hacklenmesi için çok güçlü bilgisayarların olması gerektiğini, bunun yanında da müthiş pahalı elektrik faturası ve hesaplama gücü olan bilgisayarlar gerektiğini söylüyor. Bu yüzden hackerlar bu kripto para birimiyle uğraşamazlar.

Bytecoin’de işlemler oldukça hızlı çalışır. Ödemeler, şifre doğrulamalarını gerektirdiği için işlemleriniz biraz zaman alacaktır. Ayrıca Bytecoin işlemlerinde, yapacağınız işlem ne kadar büyük olursa olsun, ödeyeceğiniz miktar 1 BCN olacaktır.

Bytecoin’in ana özelliklerini sıralamak gerekirse bunlar;

  • Ücretsiz uluslararası anında ödemeler
  • Güvenli gizli veriler
  • Güvenlik

Bytecoin nedir

Bytecoin (BCN) Madenciliği – Mining İşlemleri 

Bilindiği gibi bazı kripto para birimlerinde madencilik desteklerken bazıları ise desteklemez. Yani her coinin madenciliğini yapmak mümkün değildir. Madencilik işine başlamadan önce, karar vereceğiniz coinin madenciliğe imkan verip, vermediğini öğrenmeniz gerekiyor.

Bytecoin ise madenciliğe izin veren kripto paralardan bir tanesidir. Bytecoin kazmak isterseniz sizi iki yol beklemektedir. Bireysel olarak Bytecoin kazabilirsiniz veya maden havuzlarına dahil olabilirsiniz. Madenciliğe başlamadan önce de donanımınızı belirlemeniz gerekmektedir. Ayrıca bunun yanında ödeyeceğiniz elektrik faturasını da düşünmeniz gerekmektedir.Bunun yanında madencilik hesaplama programı kullanarak ne kadar kâr elde edebileceğinizi tahmin etme şansınız olabilir.

Bytecoin (BCN) Hangi Borsadan Nasıl Alınır?

Kripto para işlemleri gerçekleştirebileceğiniz bir çok borsa bulunmaktadır. Bunların çoğu yabancı kökenli olmakla beraber, yerli borsalar da mevcuttur. Her borsa da bütün kripto paralar bulunmayabilir, yatırım yapmadan önce hangi borsayı tercih edeceğinizi seçmeniz gerekecektir.

Bytecoin işlemleri gereçekleştirebileceğiniz yabancı borsalar;

  • HitBTC
  • Binance
  • OKEx
  • Poloniex
  • TradeOgre
  • Crex24
  • Coindeal

Eğer yerli borsaları tercih etmek isterseniz, ne yazık ki Bytecoin‘i listelerde bulamayacaksınız. Yatırım yapmak için yabancı borsalara yönelmeniz gerekecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here