Charles Hoskinson: ADA’ları Satmadığı İçin Kağıt Üzerinde 2 Milyon Dolar Zararda!

0
752

2 Eylül tarihinde Cardano kurucusu olan Charles Hoskinson açıklamalarda bulundu ve ADA ile EOS‘u kıyasladı. Bu işten pek anlamaya kişiler için, Cardano projesinin kaba taslak olarak Ethereum’a benzediğini belirtti. Hoskinson, Cardano’nun güvenli, efektif ve merkezi olmayan bir Blockchain’e sahip olduğunu da ekledi.

EOS ile kıyasladı

Hoskinson konuşmasına EOS ile devam etti. EOS CTO’su Dan Larimer’ın EOS’u DPoS sistemiyle kurulduğunu ve bunun amacının da global olarak kullanım artışı yaşatmak olduğunu ifade etti. Ancak Hoskinson,  DPoS  sisteminin Blockchain’in merkeziyetsizlik ilkesine ters olduğunu belirtirken, bu sistemdeki merkezi otoritenin işleri daha da çığrından çıkarttığını ifade etti. Cardano’nun ise tamamıyla merkeziyetsiz olduğunu belirten Hoskinson, bu durumunda avantajlarına olduğunu söyledi.

ada vs eos

Hoskinson’ın gündeminde genel olarak kripto piyasası da vardı. Sahip olduğu ADA koinlerin henüz bir tanesini bile satmadığını belirtti. Kağıt üzerinde 2 Milyon dolar civarında zararı olduğunu söylerken, bu durumun çokta önemli olmadığını ve büyük resme odaklanılması gerektiğini aktardı.

Konuşmasını bitirirken, Satoshi Nakamoto‘ya da değindi. Nakamoto’nun kripto para sektörüne bir ders verdiğini belirtti. Bitcoin’i ortaya çıkartıp daha sonra piyasadan kaybolan Nakamoto, şu an sektördeki kripto şirketlerinin kurucularına ders olması gereken bir yönetici, bu cümleler ile konuşmasını bitirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here