Charlie Lee Litecoin’i Savundu!

0
718

Yakın zamanda Multicoin Capital tarafından hazırlanan Debugking Market Narratives adlı araştırma, kripto dünyasında bulunan kullanıcıların oldukça dikkatini çekmeyi başarmıştı. Araştırmada Litecoin’e de yer verilirken, LTC’nin şu an ki değerinin doğru olmadığını öne sürdü.

Litecoin için öne sürülen bu iddia sonrasında, Litecoin kurucusu ve eski Coinbase yetkilisi olan Charlie Lee, Twitter’daki hesabından 11 adet flood yaparak FUD ile gerçekleri birbirinden ayırdı ve LTC’yi temize çıkarttı.

Charlie Lee ilk olarak, Litecoin’in artık diğer altcoinlerden farkının kalmadığı şeklinde ortaya atılan iddiayı yanıtladı ve Litecoin’in bütün altcoinler arasında en güvenilir ağlardan bir tanesine sahip olduğunu söyledi. Lee’nin belirttiklerine göre, Litecoin ağını korumak için toplam 150 milyon dolarlık ASIC cihazları kullanılıyor. Araştırma da çıkartılan sonucun aksine Lee, madencilerin aynı zamanda kendi ASIC cihazlarını da yok etmek anlamına geldiğinden, ağa saldırmak gibi bir nedenlerinin olmayacağını ve bunun yanı sıra Litecoin’in daha çok likiditeye sahip olduğunu vurguladı.

Tüm bunlarla beraber, yakın zamanda Gemini’de de listelenecek olan Litecoin, şu an teknik olarak bütün kripto-itibari para borsalarında yer almış oluyor, bu belirtilene göre Litecoin’in listelenme sayısı Ethereum’dan daha fazla.

Lee 4. tweetinde, Litecoin’in 9’dan fazla ödeme platformu tarafından desteklndiğini söyledi ve bunlara örnek olarak; Aliant Payment, BTCPayCoinbase, CoinGate, CoinPayments, Globee, GoCoin, LTCPay ve TravelbyBit’i gösterdi. desteklenen bu ödeme yöntemleri geleneksel mağazalarda da kolaylık sağlıyor, yani bu demek oluyor ki bir çok mağazadan LTC ile alışveriş yapmak mümkün.

Lee başka bir tweetinde, Litecoin ağında her gün 200 milyon dolardan fazla işlemin gerçekleştiğini ve ağın neredeyse 7 senedir sıkıntısız bir şekilde işlediğini belirtti. Litecoin engellenemeyen, geri alınamayan, sahtesi üretilemeyen ve hatta devülasyon görmeyen bir merkeziyetsiz kripto para birimi olarak kullanılmaya devam ediyor.

 Litecoin’in Lightning Network çıktıktan sonra gereksiz olarak görüldüğünü öne süren kişilere karşı da cevap veren Lee, çoğu LN istemcisinin Litecoin’e destek verdiğini söyledi ve bunun sebebi olarak da, Litecoin’in değerli olarak görülmesini gösterdi. Lee’nin sunduklarına göre atomik swaplar sayesinde, LTC Lightning Network’de zirvede olan Bitcoin ile ortaklaşa çalışmakta.

Tüm bunlar bir yana, Litecoin topluluğunun sürekli tartışığı bir konu olan, Lee’nin Litecoin’lerini satmasından sonra, ‘Litecoin’i bıraktı artık umursamıyor‘ şeklinde çıkan dedikoduları da yalanladı.

Lee bunun üzerine geçtiğimiz günlerde açıklama yapmıştı ve bundan sonra Litecoin’e tam zamanlı vakit ayırdığını ve üzerinde sürekli çalıştığını söylemişti. Kanıt olarak da bugün attığı 11 tweeti öne sürdü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here