Charlie Shrem, Yeni Yatırımcılara Uzun Vadeli Yatırım Yapmalarını Tavsiye Ediyor!

0
713

Bitcoin’in ünlü destekçilerinden olan Charlie Shrem, katıldığı bir konferansta, kripto para dünyası hakkında yorumlarda bulundu. Shrem, piyasaya yeni katılmak isteyen yatırımcılara, ‘fiyatların oynaklığından endişelenmemelerini‘ ve ‘uzun vadeli yatırımdan kaçınmamalarını’ tavsiye ediyor.

‘Eğlenmenize bakın’ 

San Francisco’da gerçekleşen konferansta, fiyat dalgalanmalarından ve piyasanın genel durumundan bahsedildi. Shrem’in tavsiyelerinin arasında, yeni yatırımcılara ‘büyük yatırım yapmamalarını’ da önerdi.

“Kripto paralara servetinizi döküyorsunuz, ve paranız erimeye başlıyor. Böyle şeyler olabilir, yatırım yaptığınız kripto para %90 değer kaybedebilir ancak daha sonra %100 artar. Kripto para piyasasına girmek isteyen kişilere genellikle şu soruyu soruyorum “şu an da ne kadar para kaybetsen üzülmezsiniz?”. Genel olarak cevap 500$ oluyor. Öyleyse 500$ ile piyasaya girin ve eğlenmenize bakın. Keyfini çıkartın ve öğrenin. Piyasa da Bitcoin, Ethereum, Dash, Litecoin gibi sağlam koinler var. Bunların neden sağlam olduğunu öğrenin.”

Charlie Shrem

Shrem, yatırım yapmaya karar veren kişilere, uzun vadeli yatırım yapmalarını öneriyor. Shrem’e göre şu an kripto para sektörüne 5 sene sonrası için yatırım yapan birinin, zarar etme ihtimali oldukça düşük.

Shrem, 2014 senesinde Silk Road aracılığıyla yasa dışı kripto para sattığı sebebiyle tutuklanmıştı. Shrem hapisten çıktıktan sonra Crypto.IQ adında bir kripto para eğitimi startupı başlattı.

Shrem, ABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’nun gelecekte Bitcoin ETF’lerini onaylayacağını da düşünüyor. Kendisine göre ilk ETF onaylaması 2019 senesinde gerçekleşecek ve bu ilk onaydan çok iyi bir şekilde yararlanılması gerektiğini de vurguluyor. Çünkü Shrem’e göre SEC ikinci bir şans daha tanımayacak.

“İlk denemeyi tutturmamız gerekiyor. ETF’yi kaptık diyelim ve bir aksilik sonucunda ETF’yi kapattıklarını düşünelim. Ondan sonra ETF onayı almak ne kadar zor olacaktır tahmin edebiliyor musunuz?”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here