Coinbase Büyümeye Devam Ediyor! 20 Milyondan Fazla Kullanıcı Var

0
885

Coinbase özellikle kurumsal alanda gerçekleştirdiği çalışmalar ile bu sene kendinden çokça bahsettirmeyi başaran bir kripto para platformu oldu. Kurumsal olarak yaptığı anlaşmalardan, Wall Street’teki çok bilindik firmaların transferlerine gerçekleştirmeye kadar bir çok konu da başarı elde etti. Forbes’in yaptığı açıklamalara göre Coinbase’in kullanıcı sayısı 20 milyonu geçmiş durumda ve dünya devi olan Fidelity firmasını 6.8 trilyon fark ile takip etme durumunda.

coinbase değeri 8 milyar

Coinbase: Fakir insanların borsası

Kripto para analizlerinden ve sektörde yaptığı tahminlerle çoğumuzun tanıdığı Alex Kruger, Twitter’da yaptığı bir paylaşımda Coinbase ile Fidelity’i kıyasladı. Fidelity firması şu an Amerika’da en büyük borsa olarak görev yapıyor ve 6700 milyar dolarlık varlığı bulunuyor.

Kruger, paylaştığı tweetinde Amerika’nın en büyük kripto para borsası olan Coinbase’in, 20 milyon kullanıcıya, her bir kullanıcının varlığının ortalama 750 dolar olduğuna, toplamda ise 10-20 milyar dolarlık varlığa sahip olduğunu belirtti.

Fidelity ise 27 milyon kullanıcıya sahip ve kişi başı ortalama varlık 255 bin dolar olarak belirtiliyor. Yani bu konuda Coinbase, Fidelity’nin epey gerisinde.

Kripto para endüstrisi dünyada çok büyük değişimler yaratabilecek bir sektör. Durum böyle olunca da dünyanın en büyük finansal şirketlerinin geçilmesi, önümüzde ki gelecekte içerisinde mümkün görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here