Coinbase Ceo’su 5 Sene Sonra 1 Milyar Kişinin Kripto Piyasasında Bulunacağını Düşünüyor

0
709

TechCrunch’ın 7 Eylül’de bildirdiğine göre, kripto para borsası olan Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, kripto para ekosistemindeki insan sayısının önümüzdeki beş yıl içinde mevcut 40 milyondan 1 milyara çıkacağını tahmin ediyor.

TechCrunch’a verdiği röportajda Armstrong, kripto ekosistemi ve toplam dijital para sayısının önemli ölçüde artacağını ve büyümenin kendi belirteçleri geliştiren ticari kuruluşlara dayandığını öngördü. Tokenların, alternatif bir yatırım sistemi olarak işlev gördüğü bildirildi. Armstrong şunları açıkladı:

Bir başlık tablosuna sahip herhangi bir şirketin kendi tokenına sahip olması mantıklıdır. Açık kaynaklı her proje, her yardım kuruluşu ve hatta belki de bir fon gelecek zamanda, kendi tokenlarını oluşturmaya başlayabilir. 

Şirketler kendi tokenını oluşturacak

1 milyar kişi kriptoya yönelecek

Armstrong, Dünya da ki çoğu şirketin zamanla kendi tokenını oluşturmaya başlayacağını düşünüyor ama bu tokenların yasalar karşılığında nasıl bir yol izleyeceğini bilmiyor. Bu şirketlerin çıkartacağı tokenlar, yasalar karşısında ‘bilinmezlik’ olduğunu söylüyor. Bu tokenlerın menkul kıymet olarak sayılıp sayılmayacağı da başka bir tartışma konusu. Ancak durum ne olursa olsun Armstrong’un düşüncelerine göre zaman içerisinde oluşacak bu tokenların bir kısmının menkul kıymet olarak değerlendirilecek.

Armstrong, bunların haricinde ‘birkaç sene’ içerisinde Coinbase platformunun yüzlerce tokena yer vereceğini hatta bu rakamın uzun zaman içerisinde milyonları bulabileceğini söylüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here