Coinbase’in Değerinin 8 Milyar Olduğu Düşünülüyor

0
682

Dünyanın en büyük ve en çok bilinen borsalarından olan Coinbase’in yetkilileri, şirketin değerinin 8 miyar dolar olduğunu düşünüyor.

Şirketin kripto para girişimi olan Earn.Com’u satın aldığı dönemlerde, satın alma döneminde gerçekleştirilen işlemlerde şirketin değerinin 8 milyar dolar olarak tanımlandığı belirlendi.

2017 Ağustos ayında, şirkete biçilen değer 1.6 milyar dolardı. Aradan geçen bu süre içerisinde Coinbase başarıyı yakalamayı başardı. Coinbase’in yaptığı bir açıklamada, 2017 senesinde 1 milyar dolar kâr elde ettiklerini belirttiler. Bu kârın temeli olarak da 2017 senesinde, kripto paraların çok ani ivmelenmesi gösterildi.

Şirket tüm bunlardan sonra resmi olarak komisyonculuk başvurusunda bulundu. Bu gelişme sonrasında ortaya Coinbase’in senet olarak görülen tokenları da listeleyeceği iddiası atıldı.

coinbase değeri 8 milyar

Coinbase 100 milyon dolar karşılığında Earn.com’u almakla kalmadı ve bir başka kripto girişimi olan Cipher Browser‘ı da bünyesine dahil etti.

Coinbase’in bu geçen sürede 6.4 milyar dolarlık büyümesinin sebepleri sadece, ‘ödeme platformlarında düzenlemeler yapması, e-ticaret sitelerinde ödeme yöntemi olarak kripto paraları sunması ve bununla beraber pek çok yenilikçi ürün sunması’ gibi çalışmalar değil. Tüm bunların yanında farklı otoritelerin de katkısı bulundu.

Bir çok yatırımcı kişinin, Coinbase’de hissesi bulunan kişiler ile iletişim kurduğu ve bu hisseleri satın alma talebinde bulundukları belirtildi. Yaşanan bu olay sonucunda şirketin değerinin 4.5 milyarda 6 milyar dolara çıkabileceği iddia ediliyor. Bu iddialara karşı Coinbase’den bir açıklama henüz gelmedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here