Coinbase’in Müşteri Sayısı, Toplam Bitcoin Sayısını Geride Bırakın!

0
719

Amerkia’nın en büyük kripto para borsası ve aynı zamanda cüzdan üreticisi olan Coinbase platformu, vizyonunu genişletmeye ve şirketi giderek geliştirmeye devam ediyor. Kripto para borsasına kullanıcı kazandırmak için sürekli çalışma gerçekleştiren firma, geçtiğimiz günlerde ki müşteri sayısında yaşanan artış ile ilginç durumlar gözlemlendi.

Son rakamlara göre müşteri sayısı 25 milyona ulaşan Coinbase, kendini geliştirmeye devam ediyor. Konu hakkında Twitter’da paylaşım yapan yazılımcı Jameson Lopp, Coinbase’in kullanıcı sayısıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Lopp, Coinbase’in son yarım sene içerisinde 5 milyon yeni müşteri kazandığını ifade etti. Şirketin değerinin giderek arttığı bu bilgilerle de gayet açık şekilde görülebiliyor.

coinbase değeri 8 milyar

2017 senesinin başında Coinbase’in müşteri sayısı 5 milyonken, bu rakam 2018 in başında 15 milyona ulaştı. 2018 senesi içerisinde de kendi bünyesine 10 milyon yeni müşteri kazandıran Coinbase, giderek büyüyecek ve gelişecek gibi görünüyor.

Artık platformda ki her kişiye 1 Bitcoin düşmesi de teorik olarak imkansız hale geldi. Bununla beraber, geçtiğimiz zaman içerisinde büyük bir yatırım şirketi olan Tiger Capital ile yatırım alma konusunda görüşmeler yaptığını belirtmişti.

Eğer bu anlaşmalar gerçekleşirse şirketin değeri 8 milyar dolara yükselebilir. Milyarder kripto para yatırımcısı Mike Novogratz, Coinbase’in son dönemlerde kendini fazlaca geliştirdiğini ve Coinbase için kripto para sektörünün ‘poster çocuğu‘ tanımında bulunmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here