Craig Wright, Bitcoin Değerini Bin Dolara İndirmekle Tehdit Etti!

0
1146

Herkesin takip ettiği gibi Bitcoin piyasası 6 bin doların altına geriledi. Kasım ilk haftasından itibaren, sürekli tartışılan Bitcoin Cash tartışmaları ve hard forku yalnızca BitcoinCash’i değil tüm sektörü etkiledi. CraigWright’ın 14 Kasım akşamı saat 8 civarında paylaştığı tweet olayın ne kadar karışık ve olumsuz olduğunun kanıtı oldu.

Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden ve bu sayede belirli bir popülarite elde eden CSW, 15 Kasım’da gerçekleşecek olan fork için bitcoin madencilerine seslendi ve düpedüz tehdit etti. ‘Eğer BTC madenciliğine geçiş yapacak olursanız, bunu BTC ile fonlamanız gerekecektir.’ diyerek sözlerine başlayan CSW sözlerine, ‘çok fazla satarız‘ ifadesini de ekledi. Konuşmasının devamında Bitcoin’in bin dolar seviyelerine düşmesinin kendisini rahatsız etmeyeceğini söyledi.

Rakibi olan Roger Ver ve Jihan Wu’nun kiraladıkları hash gücü için BTC satmak zorunda kalacağını ifade eden CSW, bunun uzun bir savaş olduğunu belirtti. Ayrıca BTC fiyatlarının 2014 senesindeki gibi olabileceğini de ekledi.

Şu an da sektörde yaşanan düşüşlerin temel sebeplerinden bir tanesi de, bir türlü son bulmayan BCH savaşları ve Craig Wrigth’ın sarf ettiği laflar olarak öne çıkıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here