Donanım Cüzdanları Alın ve Endişelenmeyi Bırakın!

0
937

Kriptonuzun borsalarda sürekli risk altında olduğunu hissetmekten yoruldunuz mu? Yatırımlarınızı korumak için beklemeyi bırakın. 200$ ‘dan fazla bir tutarı kriptoya yatırmadıysanız, donanım cüzdanına 150 dolar harcamak kötü bir fikir gibi görünebilir, ancak, ilk olarak bir donanım cüzdanını satın almanız mantıklı olabilir.

Mesela, 200$ ‘lık yatırımın 20.000$’ a dönüştüğünü ve doğru şekilde korunmadığını düşünün. Bu sadece birkaç ay veya birkaç hafta içinde kripto piyasasında meydana gelebilecek bir şey. Dent coin bunun harika bir örneğidir. 7 Aralık 2017’de Dent, 0.0008$ seviyesinde işlem görüyordu ve 9 Ocak’ta sadece bir ay sonra Dent coin 0.10$‘dan işlem gördü. Yani, 80 dolarlık bir yatırım, zirvede satmış olsaydınız 10.000 dolar kazandırırdı. Böyle bir konuda paradan kaçmamanız ve bir donanım cüzdanı almanız sizin için faydalı olabilir. Donanım cüzdanları için Ledger, Trezor, Coolbit X gibi markalara bakabilirsiniz.

Coolbit X aralarında en yeni olanıdır, ama web sitelerini ziyaret ettiğinizde Litecoin’den Charlie Lee Coolbit X’e destek veriyor. Kripto cüzdanınızın size gönderilmesini beklerken, parmak izinizle açılabilen en iyi şekilde kullanabileceğiniz ücretsiz ve güvenli mobil cüzdanlar kullanabilirsiniz. Burada soğuk cüzdan kullanmak daha mantıklı olacaktır. Hatta bazı kişiler yatırımlarını kağıtlarda saklamaktadır.

donanım cüzdanları

Soğuk, sıcak cüzdanı eğer anlamadıysanız şu şekilde açıklayabiliriz; sıcak cüzdan demek, yatırımınızın internet de çevrimiçi şekilde bulunması demektir. Soğuk cüzdan ise cüzdanınız ile internet bağlantısını kesmeniz demektir. Siz internetinizi eğer keserseniz kimse sizin cüzdanınıza erişemeyecektir. Tabi ki siz çevrimiçi olana kadar. Bunu bilmek önemlidir, bilmeyenleri düşünün, her gün çevrimiçi olarak gerçekleşen tüm hackleri ve müşterileri milyonlarca dolar kaybetmiş olan borsaları düşünün. Böyle bir şey için paradan kaçmayın, bir donanım cüzdanı satın alın ve tereddüt etmekten kurtulun.

Mt. Gox hack, 2014’te gerçekleşti ve binlerce Bitcoin’in insanların paralarının değiş tokuşuna güvenmemeleri durumunda milyonlarca insan kripto tarihinin en kötü hackini yaşadı. Zaten bir donanım cüzdanınız varsa veya bir kağıt cüzdanına yapıştırmak istiyorsanız, virajın önündesiniz demektir. Kriptonuzu borsalarda bırakmayın çünkü her gün risk altındalar. Yine de yatırımlarınızı borsalarda tutmak isterseniz 2 faktörlü kimlik doğrulaması kullandığınızdan emin olun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here