Dubai Emniyet Amiri, Dijital Para Birimi Nakit Paranın Yerini Alacak Dedi

0
944

16 Eylül tarihinden yayınlanan habere göre, Dubai kolluk kuvvetlerinde emniyet amirliği yapan yetkilinin, yakın zamanda nakit paraların yerine kripto paralarının geleceğini belirtti.

Katıldığı panel sırasında konuşma yapan Dhahi Khalfan Tamim, kripto paraların yaygın olmamasının sebebi olarak, insanların bundan haberdar olmamasını ve kripto parayla işlenen suçların işlenmesine karşı büyük tedbirler alınmamış olduğunu sundu.

dubai blockchain

Tamim’in Times kaynaklı çıkan haberleri ise şu şekilde:

Kaynağı ve takip sistemi bilinmez oldukça, dijital paralara olan inanç her zaman sorgulanacaktır.

Dubai özellikle son zamanlarda Blockchain konusunda yaptığı yenilikler ile adından sıkça söz ettirmekte. Ülkenin üst düzey yetkilileri tarafından başlatılan  Blockchain Stratejik Projesiyle, Birleşik Arap Emirliklerini ve bir çok Orta Doğu ülkesini geride bıraktı.

Kripto para girişimi

Panel sırasında Tamim’in kripto para heyecanına ortak olan başka üst düzey yetkililerde bulunuyordu. Panelden ortak olarak çıkan fikirlerden bir tanesi, Birleşik Arap Emirliklerinin, ”blockchain teknolojisi kullanan bir dijital Birleşik Arap Emirlikleri kripto para birimi” çıkartmasıydı.

Birkaç tane önemli isim ise kısmen daha ölçülü ifadelerde bulundu. Dijital akıllı hizmetler sağlayıcısı Dubai SmartWorld‘ün başkanı Dr Saeed Al Dhaheri, hala dengesiz olan sektör için en iyi yapılacak işin, düzenlemeler ve denetimler olduğunun altını çizdi.

Her bir başarıya ulaşmış dijital işlem için, başarısızlığı görmüş 5 para birimi vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here