Dünyanın En Büyük 5. Hava Yolu Şirketi, Blockchain Teknolojisi Sayesinde Bilet Fiyatlarında İndirim Yapabilecek!

0
649

Avrupa hava yolu firması olan Air France-KLM, blockchain seyahat sistemi sunan Winding Tree isimli bir şirket ile anlaşma yaptı. Yapılan ortaklığın amacı, müşteriye daha uygun fiyata bilet sunmak. Blockchain’in bu noktada ki görevi ise aracıların yerini almak.

Air France-KLM yapılan ortaklığı 4 Ekim tarihinde resmi web sitelerinden duyurdu. 2018 senesinin içerisinde varlık olarak dünyanın en büyük 5. hava yolu firması olan Air France-KLM ‘blockchain teknolojisi sayesinde müşterilerine daha uygun fiyata bilet sunabileceklerini ve bununla beraber tedarikçinin bundan faydalanacağını belirtiyor. Odaklanılan asıl kısım ise aracı kurumları ortadan kaldırmak.

gelecekte blockchain

Air France-KLM, yapılan ortaklık ile önceden Winding Tree ile ortak olan başka hava yolu şirketleri arasında en güncel isim olarak yer aldı.

Winding Tree ile daha önceden Swiss Air, Eurowings, Air New Zealand gibi firmalarda anlaşma yapmıştı. Bununla beraber şirketin sahip olduğu açık kaynaklı seyahat platformunun müşterileri arasında İskandinavya’nın en büyük otel zincirlerinden bir tanesi olmayı başaran Nordic Choice Hotels de bulunuyor.

Havayolu şirketleri blockchain teknolojisini sadece rezervasyon gibi alanlarda kullanmıyor. Rezervasyonun yanı sıra bagaj takibi, havalimanı lojistiği ve hatta aşırı rezervasyonların önlenmesi gibi durumları engellemek için de kullanılabiliyor.

Blockchain teknolojisinin günlük yaşamda hayatımıza girmesi ve kolaylık sağlaması oldukça olumlu haberler. Umarız diğer firmalarda bu çalışmaları örnek alır ve blockchain teknolojisine yönelmeye devam eder.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here