Elon Musk, Twitter’da Bitcoinle Şaka Yaptı!

0
811

Dünya üzerinde çok popüler girişimcilerden bir tanesi ve Tesla’nın CEO’su olan Elon Musk, bir Twitter kullanıcısının sorusuna cevap verdi ve araya Bitcoin şakası sıkıştırdı. Kendisine Tesla ile ilgili sorulan soruya, ‘Bitcoin almak ister misin?‘ şeklinde cevap verdi.

Yöneltilen soruda iki adımlı doğrulama ana fikri vardı. Bu hepimizin bildiği gibi kripto paralara erişim konusunda sıkça kullanılan bir metot. Başta Binance olmak üzere, neredeyse bütün kripto para borsaları bu sistemi kullanıyor.

Tweet daha sonradan bir virale dönüştü. Elon Musk’ın Twitter hesabını takip eden 23 Milyon kullanıcısı olduğu düşünülürse, bu durum çokta ilginç durmuyor. Tweet çok sayıda etkileşim alınca, diğer kullanıcılar bunu fırsat bildi ve Elon Musk’a yüzlerce soru soruldu. Soruların büyük bir kısmının içeriği ‘Tesla’nın kripto para kabul edip etmemesi‘ hakkındaydı. Aynı zamanda büyük bir toplulukta, kendi yatırım yaptığı kripto paraların reklamını yapmaya çalıştı.

elon musk bitcoin

Musk’ın hesabı yaşananlardan sonra kilitlendi. Konuyla alakalı olarak konuşan Musk, Twitter hesabının hacklendiğini düşünerek kısa bir süreliğine hesabını dondurduğunu açıkladı. Musk, iki adımlı doğrulama metodu üzerinde çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

Geçtiğimiz zamanlarda Elon Musk’ın adı kullanılarak yapılan fake kripto para giveawayleri oldukça dikkat çekmişti. Otoriteler, Musk’ın Bitcoin ile ilgili şaka yapmasını normal bulduklarını belirtti ve Elon Musk gibi birisinin Bitcoin’e ilgi duymasının oldukça doğal olduğunu ifade ettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here