Ethereum 18 Gün İçerisinde %85 Artış Yaşadı!

0
792

Tüm kripto para piyasası 2018 senesinin Aralık ayında sert bir düşüş yaşadı. Ethereum’da bu düşüşü yaşayan koinlerden bir tanesidir. Piyasadaki tüm kripto paralar düşüş yaşarken, tekrardan ağır bir hızda yükselmeye başlamıştı. Ancak bunların arasında Ethereum çok daha büyük bir ivmeyle yol aldı. 

ETH 21 günde iki kat arttı

15 Aralık tarihinde Ethereum son 18 ayın en dibini görmüştü ve 83 dolara kadar gerilemişti. Toplam piyasa hacmi 8.6 milyar dolara kadar inmişti. Tablo bu haldeyken herkes Ethereum’dan ümidini kesmişti ancak çok büyük bir ivmeyle yükselmeye başladı. Hatta ikinci sırayı XRP’ye kaptıran Ethereum tekrar ikinci sıraya yükselmek için bir umudu yoktu.

ethereum yükselis

Bunlardan sonra Constantinople Hard Fork‘u etkisini göstermeye başladı ve Ethereum yavaş ama stabil bir ivme kazandı. 16 Ocak ile 14 Ocak arasında olacağı tahmin edilen hard fork, ETH bloklarının ödülünü 3’ten 2’ye düşürdü ve bu bir çok kişiye göre oldukça olumlu bir etki gösterdi.

Ethereum üç hafta gibi bir süre içerisinde toplam hacminin iki katına çıkmayı başardı. Ayrıca değer olarak da tekrar eski günlerini yakalamaya başladı. Şu an için 149,21 $ seviylerinde işlem görmektedir. Bununla beraber XRP’ye kaptırdığı ikinciliği de tekrardan elde etmiş bir duruma yükseldi. Hard forkun yaklaştığı bu zamanlarda eğer kendi seviyesini korumayı başarabilirse, önümüzdeki günlerde de değerlenecek gibi görünüyor.

Bununla beraber Bitcoin’in Lightining Network protokolüne benzer bir zincir dışı protokol getirecek olan Ethereum fork’u, ağdaki en büyük problemlerden bir tanesi olan ölçeklenebilirlik ve ağ yoğunluğu gibi sorunların önüne geçebiliecek gibi görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here