Ethereum İçin Günde 20 Dolar Kazandıracak Yeni Bir ASIC Üretiliyor

0
1036

Özellikle bitcoin madencisi üretmek için çalışan bağımsız bir şirket, bu sefer de Ethereum platformuna el atacak.

Eskiden bitcoin madencisi üreten dünya devi Canaan Creative şirketinin yonga seti üretme sorumlusu olarak görev alan Chen Min, Linzhi adını verdiği kripto madencilik cıhazı üretmek işin girişimde bulundu. Firmanın ilk projesi Ethereum ve Ethereum Classic‘i hedef alıyor ve ethash algoritması için cihaz geliştiriyor. Firmanın bu sene içerisinde piyasaya sunmayı planladığı yeni bir tip ASIC madencilik cihazı, sektörde fark yaratabilir.

Chen’in bu hafta yapılan Ethereum Classic Summit etkinliğinde yaptığı sunuma göre, Lavasnow isimli proje içerisinde üretilen Linzhi isimli madencilik makineleri, Bitmain’in tasarladığı ethash madencilerine kıyasla sadece 8’de 1’i kadar elektrik tüketeceği iddia ediliyor. Bunun yanında yeni makinelerin 1.400 milyon hash oranıyla işlem yapabileceği tahmin ediliyor. Bitmain’in sunduğu Antminer cihazında ise bu oran sadece 190 seviyesinde.

kripto para

Günlük 20 dolar kazandırabilir

Eğer Linzhi makineleri bu hash oranını sağlayabilirse bugünün şartlarında günlük 20 dolar gibi bir kazanç elde edilebilir. Bitmain’in madencilik cihazıyla ise günlük 3 dolar kazanılabiliyor. Dolayısıyla yeni makine 4 ay gibi kısa bir sürede kendi parasını amorti edebilecek gibi duruyor.

Linzhi cihazlarının maliyeti hakkında bir açıklama yapılmadı ancak, yukarıda bahsettiğimiz gibi günlük 20 dolar ile 4 ay da kendi maliyetini çıkartabilmesi, bize ortalama bir rakam veriyor. Bu elimizdeki verilere göre bir değerlendirme yapacak olursak Linzhi makinelerinin fiyatı 2400 dolar seviyelerinde olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here