Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin, Ethereum 2.0 ve Ethereum’un Geleceği Hakkında Konuştu!

0
1061

Ethereum’un kurucularından olan Vitalik Buterin, geçtiğimiz günlerde katıldığı San Francisco etkinliğinde, Ethereum 2.0‘dan ve bu güncellemenin Blockchain teknolojisine kazandıracaklarından bahsetti. Tüm bunlarla beraber güncellemenin çıkacağı tarih hakkında da açıklamalarda bulundu.

Buterin sözlerine Ethereum 2.0’ın tüm farklı konseptlere hitap eden bir terim olduğunu ifade ederek başladı. Bununla beraber ifade edilen farklı konseptler bütün Ethererum sistemini tekrardan canlandırmak için gereken hamlelerde kullanılacak. Ethereum topluluğu ve geliştiricileri uzun süredir Ethereum 2.0’ı gerçekleştirmek için çabalıyor.

Ekip şu an için Casper ve Sharfing isimli Proof of stake protokollerine dikkat kesilmiş durumda. Buterin tüm bunların yanında, Ethereum’un gelecekte soyutluk ve geliştirilmiş protokol ekonomisi gibi bir çok düzenlemeye de el atacağına değindi. Buterin konu hakkında şunlar belirtti:
Ethereum genel olarak tüm bu geliştirmeleri sağlayacak, bizim mümkün olan en genel amaca yönelen blockchain tasarımı dediğimiz şeyi oluşturmak için kullanılacak Ethereum’un yeni versiyonu olarak tanımlamak mümkün. 
Buterin tüm bunlarla beraber hedeflerinin arasında Ethereum 2.0‘dan daha gelişmiş bir gelecek için bir yol haritası çizdiğini ve tüm bunları bir iki sene içerisinde sunacağını belirtti. Ethereum’un kurucusu, çalışmaları için yaptığı araştırmalarda herhangi bir problemle karşılaşmadığını ve kendisini iyimser bir moda soktuğunu belirtti. Teorik olarak ortada bir sorunun olmadığını belirtti. Tarih konusunda da açıklama da bulunan Buterin, projenin test aşamasına yakın zaman içerisinde geçileceğini tahmin ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here