Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin, Zcash’e Övgülerde Bulundu!

0
898

Ethereum’un kurucularından olan Buterin, farklı kripto para birimlerinden ve onların Ethereum tarafından benimsenmesi için önemli özelliklerden bahsetti. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Ethereum’un San Francisco etkinliğine katılan Buterin’e Coinbase’de CTO olarak görev alan Balaji Srinivasan da eşlik etti ve Coinbase’in teknolojik yönlerinden bahsetti.

Buterin, en başta Zcash topluluğunun Zcash Foundatiıon ve Zcash CO. arasında yaptıkları ayrımı doğru bulduğunu belirtti. Bununla beraber, Zcash’in kurucusu olan Wilcox-O’Hearn’in Zcash Co’da görev aldığını ekledi. Buterin daha sonrasında ağ üzerinde yer alan üyelerin çok kısıtlı bir etki yarattığını ve Zokoo’nun protokol gelişimi yerine temel kontrol sistemini onayladığını söyledi.

vitalik buterin

Buterin konuşmanın ilerleyen yerlerinde, Ethereum’un ve diğer blockchain projelerinin Zcash’in yaptığı şeyi benimsemeyi düşünebileceğini belirtti. Bunun sebebi olarak, kimsenin sahip olmadığı bir markayı kullanmaktan daha iyi bir fikir olmayacağını söyledi. Bununla beraber, Zooko’nun yaklaşımının pragmatik ve gittikçe merkeziyetsizlikten uzaklaşmaya başladığını ifade etti.

 Coinbase’in CTO’su Balaji ise Coinbase harici yaşanan teknolojik gelişmelerden bahsetti. Balaji’nin yaptığı açıklamalar dahilinde, şirket şu an zk-SHARK ve Bulletproof gibi gizlilik koinlerinin özelliklerini inceliyor. Coinbase sabit koinlerin arkasında bulunan teknolojiyi ve token listeleme işlemlerini güncelledi.

Geçtiğimiz günlerde oldukça popüler bir ekonomist olan Roubini, Vitalik Buterin’i Etheruem ağının diktatörü olarak suçlamıştı ve Bitcoin’in en az Kuzey Kore kadar merkezi bir yönetime sahip olduğunu vurgulamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here