Facebook, Blockchain Ekibinde Çalışacak Kişiler Arıyor!

0
817

Facebook 2018 senesinden başından beri blockchain ile haşır neşir olmaya başladığını göstermişti. Şirket işe ilk olarak bir ekip kurarak başladı ve ekibin lideri David Marcus oldu. Gün geçtikçe ekip gelişmeye başladı. Silikon vadisinden çıkan sosyal medyanın en büyük platformu bu sefer de blockchain teknolojisi için işe koyuldu. Ekip için yeni yetenekler aranmaya devam ediyor. Ekip, Kaliforniya bölgesinde, temel blockchain projelerinde “iş geliştirme ve ortaklıklardan sorumlu” kişi arayışında.

Facebook, bu kişide aranan nitelikleri şu şekilde belirtti:

Gereklilikler arasında, profesyonel bir ekibe liderlik yapabilecek, ekibi büyütebilecek, mentor rolünü kaldırabilecek tecrübeye sahip ve en azından 15 sene anlaşma yapacak birisi olması gerekiyor.

Mark Zuckerberg’in sahip olduğu şirkette, sadece yönetici değil, Blockchain ekibinde farklı iş pozisyonlarında çalışacak kişiler de aranıyor. Şirket şimdilik, halkla ilişkiler yöneticisi, pazarlama elamanları ve İsrail içerisinde yazılım mühendisleri arıyor.

facebook ve blockchain

Zuckerberg, içinde bulunduğumuz senenin başında, merkezi olmayan uygulamaların avantajlarından bahsetmişti ve net olarak Facebook’un bu teknolojiyi kullanacağına dair kanıtlar bırakmıştı.

Şimdilik blockchain ekibinin başında olan David Marcus daha önceden 4 sene boyunca Messenger uygulamasını yönetmişti, bunun yanı sıra Coinbase platformunda da yer almıştı. Buradan anlayabiliriz ki, Marcus kripto para piyasasına yatkın ve tecrübeli bir kişi. Bu gelişmenin üzerinden biraz zaman geçtikten sonra, Facebook tekrardan Coinbase reklamlarına izin vermişti ve böyle dedikodular iyice güçlendi.

Umarız, tüm dünya blockchain teknolojisine daha çok ilgi gösterir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here