Finansal Kriz Mi Geliyor?

0
793

Finansal kriz nedir?

Aslına bakılırsa bahsettiğimiz kriz, para arzının manipülasyonuyla ilgili olarak, mal ve hizmet alışverişi yaptığımız bir krizdir. Doğal kriz, değerli şeylerin yok edilmesi durumunda doğal bir felakettir. Bu durumda kriz için doğal bir neden var. Ancak, kriz finansal olduğunda, aslında yapaydır.

Neden mallarını ve hizmetlerini parasız almıyorlar?

Neden normal yaşam için gerekli olan mal ve hizmetler olmadan acı çekerler, birisi para arzında dolayı sorun yaratır mı? Uzmanlar bu sonbaharda başka bir finansal kriz öngörüyor. 1998, 2008 ve işte, 2018! Küresel finansal sistemin yeniden yapılandırılacağı öngörülmektedir. Dolar gücünün sonlarını yaşıyor. Kripto para birimleri değişim için yeni bir temel mi olacak?

finansal kriz

Her neyse, bugün makalemin ana fikri, finansal krizin yapay bir kriz olduğudur. İnsanlar yaşamlarının örgütlenmesini ve ekonomilerini devlet sistemine emanet etti ve bu devlet sistemi artık bu insanları umursamıyor. Çünkü iktidardaki birçok insanın psikolojisi, dünyanın elit ve kalabalığa bölünmesinden oluşur. Bu durumda ‘elitler’ iyi yaşamalıdır, kalabalıklar ise ‘kötü‘ yaşamalıdır. İşte tam olarak burada başlıyor.

İyi bir dünya düzeni, güçlünün ‘zayıflığa’ dikkat etmesidir. Kötü bir dünya düzeni ise, güçlülerin zayıfları “yutması”, yani onları sömürmesidir. Güçlü kişilikler zayıflara yardım etmesi merhamettir, iyiliktir. Bu insanın ruhunu yansıtır. İnsandaki merhamet duygusu sönünce, gücünü, her ne pahasına olursa olsun, kendi çıkarlarını gerçekleştirmek için, daha zayıf olanı “yutmak” için kullanmaya başlar.

Umarım bu iyilik ve güzellik dünyayı kurtaracaktır. İlk olarak, her insanın iç dünyasını kurtaracaktır. Bu sayede dünya daha güzel bir yer olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here