Gekecekte Türkiye’de Kripto Paralarla Akaryakıt Alınabilecek!

0
2352

Ülkemizde hizmet veren akaryakıt firmalarından bir tanesi olan Aytemiz, geçtiğimiz günde akaryakıt için self-servis dönemine geçtiklerini belirtti. Bu sistem sonucunda akaryakıt fiyatlarının düşeceği düşünülüyor ve dolayısıyla da oldukça fazla ilgi gördü.

Akaryakıtta Self-Servis Dönemi

Tüm Türkiye üzerinde toplam 500’den daha fazla bayisi bulunan Aytemiz şirketi, akaryakıtta self servis dönemini başlatmak için girişimde bulundu.

Ahmet Eke’nin yaptığı açıklamalara göre yeni geçilen bu sistem sonucunda akaryakıt fiyatlarında da azalma görülecek. Motorin için litre başına 20 kuruş, benzin için ise litre başına 15 kuruş tasarruf edilebileceğini ifade eden Eke, müşterilerinin her depo dolumunda 10 lira tasarruf edebileceklerini belirtti.

aytemiz kripto para

Araçlarında otogaz kullanan otomobil sahipleri en azından ilk aşama da bu sistemi kullanamayacaklar. Ahmet Eke’nin belirttiğine göre otogaz dolumu oldukça ciddi bir eğitim gerektiriyor, dolayısıyla da self-servis sisteminde otogaz bulunmuyor.

Ödeme Yöntemleri

Ahmet Eke’nin yaptığı açıklamalar otomobil sahiplerini sevindirirken aynı zamanda otomobile sahip olan ve kripto para sektöründe bulunan kişilerin oldukça oldukça ilgisini çekti.

Habertürk tarafından yayınlanan habere göre Self-Servis noktalarında ilk başta kredi kartı ile ödeme yapılacak. Daha sonradan ise nakit para kullanılabilecek.

Eke’nin yaptığı açıklamlara göre Aytemiz bayilerinde Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ödeme imkanı sağlanabilir. Eke yaptığı açıklamada bir sene içerisinde kripto para ile ödeme yapabilecekleri bir seviyeye gelmek istediklerini belirtti.

Ahmet Eke’nin öncülüğünde gerçekleştirilen akaryakıtta self servis dönemi bir yana akaryakıtta Bitcoin döneminin başlangıcı olarak görülebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here