Google Güvenlik Uzmanı, Bitcoin Sahiplerinin Tehlikede Olduğunu Söyledi

0
714

Google’ın e-mail güvenlik uzmanı olan ve e-mail dolandırıcılıklarıyla alakalı bölümde çalışma yapan Mark Risher, geçtiğimiz günlerde CNBC’e verdiği röportajda, insanların e-mail güvenliği konusunda daha dikkatli olması gerektiğini vurguladı.

Sosyal medyada varlığınızdan bahsetmeyin

Riber, sosyal medya gibi halka açık platformlarda insanların ‘şu kadar bitcoinim varşeklinde beyanlarda bulunmasıyla direkt olarak, dolandırıcılık hedefi olabilirler. Mark’a göre dolandırıcılar, bu şekilde sosyal medya veya diğer mecralarda varlığıyla övünenleri tarıyor ve avlarını gözlerine kestiriyorlar.

Bu bir anlık dalgınlığınıza gelebilir veya karıştırılmış bir kimlik olayı olabilir. Büyük hedefe ulaşmak için küçük bir detayı kullanabilirler. Tüm bunların yanı sıra, halka açık bir platformda, Bitcoin hakkında görüşte bulunduğunuzu bile görmüş olabilirler.

bitcoini olanlar tehlikede olabilir

Risher’a göre dolandırıcılar, bu kişilerin sosyal medya hesaplarına veya e-maillerine ulaşarak, değerli bilgileri ele geçiriyor. Bunun yanı sıra, saldırganlar e-mail hesaplarına eriştikten sonra, kripto para cüzdanlarınızın şifrelerini sıfırlayabiliyorlar.

Yaptığı açıklamalarda özellikle son dönemlerde, kripto para sahibi olan kişilerin, saldırganların en büyük hedeflerinden biri olduğunu belirtti. Bu saldırıya uğrayan kişilerin çoğu, sosyal medyada sahip olduğu kripto para varlıklarıyla hava atan ve övünen kişilerin olduğu belirtildi. Bu yüzden, kripto para sahibi olan kişilerin sosyal medya ve herkesin mesajları görebileceği başka platformlarda daha dikkatli olması gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here