Google Yayınladığı Yeni Reklamında Kripto Paralara ve Madenciliğe Yer Verdi!

0
877

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi olan Google, paylaştığı son reklam ile ‘gerçek para olarak, kripto para birimleri‘ tartışmasına katılan en güncel şirketlerden biri oldu. 9 Ekim tarihinde paylaşılan ve Google Asistan uygulamasının yeni özelliklerinin paylaşıldığı reklamda, kripto para birimlerinin ‘para’ olarak meşrulaştırıldığını belirtti.

İki Google sunucusu firmanın üstünde durduğu özellik olan ‘Call Screen‘ın tanıtımı yapılırken kripto paralar hakkında bir diyalog geçiyor.

Call Screen özelliği arayanın kimliğini göstermesiyle biliniyor. Reklamda ilk olarak özel bir numaradan gelen bir arama için ‘prens olduğunu ve onu zengin etmek istediğini‘ belirtiyor. İkinci gelen arama ise elektrik firmasından oluyor ve ‘faturanın çok yüksek olduğunu’ söylüyor. En sonunda ise erkek aktör madencilik ve kripto parlar hakkında şunu söylüyor:

Yani kripto para madenciliği çok elektrik harcıyor.

Diğer bir oyuncu ise bu cümleden sonra sürekli olarak tartışılan ifadeyi kullanıyor:

Kripto paralar mı? Onlar gerçek para değil.

google reklam yasağı

Google gibi büyük bir şirketin özellikle yakın zamanda yaptığı dönüşten sonra neden böyle bir reklam da kripto paralara yer verdiği anlaşılmaz bir hal aldı. Yayınlanan bu reklam ile Google’ın kripto paralara bakış açısı daha da karmaşık bir hale geldi.

Geçmişte yayınladığımız haberler arasından da belirttiğimiz gibi şirket, Haziran ayı başında kripto para reklamlarına koyduğu yasağı, 25 Eylül tarihinde kaldırmıştı.

Aslına bakılırsa reklam yasağı tam anlamıyla kaldırılmamıştı, reklamlar sadece düzenlenmiş kripto para borsaları tarafından ABD ve Japonya’da yayınlanma izni verilmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here