Hükümetler Kripto Para Birimine Geçerse Ne Olur?

0
750

Bugün İran, kendi kripto para birimini serbest bırakmaya çalıştığını açıkladı. Bunu atlatmak her hükümet için kendi kripto-para birimini serbest bırakmaya başlamak için bir döküntü girişimi değildir, çünkü bu tür bir şey oldukça korkutucu görünüyor.

Eğer Fed ABD’de kendi paralarını serbest bırakıyorsa ne olabilir? Bitcoin yıkıntıya mı uğrar? Dünyanın sonu mu?

Her ikisinde de hayır, ama ne olur, bitcoin ve diğer ademi merkezileşmiş paraların değeri, artık bir ağırlıklı olarak etrafında merkezlenmeyeceği için düşecekti. Bunun yerine her ülke arasında yeniden yayılacaktı. Ayrıca, takip edilememe anlamı da, işlemlerin artık güvende olmayacağı demektir. Bunun yerine, paranızın nereye gittiğini kendiniz bileceksiniz, bir şeyler aldığınızda, faturalar ödenir ve evet her yıl vergiler geldiğinde hükümete olan borcunuzu ödersiniz.

Bu daha fazla vergi kaçakçılığı demek değildir, her şey takip edilip depolanacak ve kolayca bulunabileceği için işletmeler arasında yolsuzluk yapılamayacaktır. Aslında çokta karmaşık bir durum değil, dijital cüzdanınızın tam bir kaydı bulunacak.

kripto para

Fakat eminim ki, bazı kötü niyetli kişiler, sistemi bozmak için muhakkak uğraşacaktır. Belki de bir yolunu bulabileceklerdir. Aslında bu iyi gibi duruyor, tamamen takip edilmek, artık kimse bir şey yapamaz demektir. Hükümetten bir kaç kişinin sizi bir şahin gibi izlediğini düşünün, bu oldukça baskıcı bir durum olurdu.

Bu gerçek olabilir mi?

Açıkçası, İran madeni parası şeklinde şekillenmeye başlayacağını ve Venezüella‘nın gelecek ay petrole sabitlenmiş paralarını piyasaya sürdüğünü görüyoruz.Böyle bir madeni paraya yatırım yapmayı düşünürseniz, bu şeyleri aklınızda bulundurun. Tüm sistem, her ülkede aynı değildir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here