ICO Token’ı Nedir Ve Nasıl Çalışır?

0
1218

Kripto token’ın tanımı nedir?

Kripto tokenler bir değeri olan varlıklardır. Bir jeton bir giysiye veya bir yazılımın yıllık lisansına eşit olabilir.

Koinler ile tokenlar arasındaki fark nedir?

Bu zor bir kısım. En kolay cevap: Tokenlar (jetonlar) bir para birimi değildir. Bir kripto para birimi için sahip olması gereken bir belirteç vermek için bir Blockchain oluşturmanıza gerek yoktur, ancak mevcut olanı kullanabilirsiniz. Bir koin karşılığıdır, değeri tanımlayan ve değer aktarımı olarak işlev gören bir şeydir.

Bir token bir sözleşmenin sembolüdür, değer madenciliğe bağlı değildir, altın fiyatı veya herhangi bir dinamik piyasa kriteri gibi değildir.

ico dikkat edilmesi gerekenler

Token sözleşmesi nedir ve nasıl çalışır?

Bir jeton bir bozuk para değil ama yine de, bir değeri vardır. Bu nasıl çalışır? Bunun için bir platforma ihtiyaç var. Ethereum‘u örnek olarak ele alalım, zira en popüler platformlarından biri.

Token oluşturma: Bir şirket temel kuralları (jeton değeri, özel koşulları) yazar. Platform bir kez oluşturulduğunda, tüm koşulların yerine getirildiğinden emin olarak, gelecekteki tüm işlemler için çok akıllı bir noter hizmet edecektir.

Token alımı: Birisi bir jeton almak istediğinde, süreç bir otomat makinesinde bir kola satın almaya benzer. Makineye yaklaşırsın, bozuk parayı bırakın ve “kola” düğmesine basın (satın almak istediğiniz simgeyi seçin). Makine stokta “kola” olup olmadığını ve satın almaya uygun olup olmadığını kontrol eder. Her şey yolundaysa, içeceğinizi (veya bizim durumumuzda tokenı) alırsınız. Makine “iyi günler” der ve stok bilgilerini günceller (şimdi bir tane daha az kola olacaktır).

ico dikkat edilmesi gerekenler

Token işlemi: Eğer kolanız varsa, sadece arkadaşınıza gönderebilirsiniz. Para karşılığında ya da bedava. Jetonun gerçekliğinde, belirteç verilen aynı platform tarafından desteklenen belirteç cüzdanınız vardır. Cüzdanınızı kullanarak tokenınızı aktarabilirsiniz. Ve yine, akıllı bir sözleşmeyle desteklenen sanal bir noter, kurallara göre yaptığınızdan emin olabilirsiniz. Ayrıca, tüm cüzdan aktivitesi sürekli olarak kaydedilir ve güncellenir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here