İki Kişi 14 Milyon Dolar Değerinde Kripto Para Hırsızlığı Yaptı ve Daha Sonra Tutuklandı!

0
981

Yerel medyanın yaptığı açıklamalara göre, Oklahoma polisi Kaliforniya’da bulunan bir  kripto para firmasından milyonlarca dolarlık kripto para vurgunu yapan iki kişi tutuklandı.

23 yaşında Fletcher Robert Childers ve 21 yaşında olan Joseph Harris, birinci derece hırsızlık ağır suç ve kimlik hırsızlığı suçundan tutuklandı. Eğer mahkeme bu kişilerin suçlu olduğunu onaylarsa Oklahoma eyaletinin kanunlarına göre 35 sene hapis cezasına çarptırılabilir.

bitcoin sonubitcoin sonu

San Jose’da bulundan merkezsiz bir IT şirketi, Crowd Machine tarafından doldurulan mahkeme belgelerine göre, bu iki kişi tamı tamına 14 milyon dolarlık vurgun yapmış. İkili gerçekleştirdikleri vurgunu, kurbanların sim kartlarını sahteleriyle değiştirip, onların kimlik bilgilerini ve telefonlarını ele geçirerek yapmış. Kişilerin cep telefonu numaralarına ve kimlik bilgilerini elde ettikten sonra, kripto cüzdanlarına erişim sağlayabilmiş. Daha sonra ise cüzdanlardan 14 milyon değerinde CMCT koini çalmış.

Santa Clara Eyalet Bölge Savcılığında görev alan bir müfettiş, Oklahoma polisiyle iş birliği yaparak hacklenen bir telefonun izini sürmeyi başarmış, sonrasında ise sinyal yakaladıkları bir otele baskın gerçekleştirerek suçluları yakalamışlar.

Elde edilen bilgilere göre el koyulan telefonlar, yakın çevrede bulunan Walmart mağazalarının birinden iki beyaz gömlekli erkek tarafından satın alınmış. Mahkemenin sunduğu raporda, Walmart kamera kayıtlarında bulunan kişilerin Childers ve Harris oldukları onaylanmış. Bununla beraber video kayıtları arasında görülen bir araba hem kurbanlardan bir tanesinin evinin önünde görülünce hem de Childers’a kayıtlı olduğu anlaşılınca, tutuklanma işlemi kaçınılmaz duruma geldi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here