İnsanlar Bitcoin’i Merkezsiz Olduğu İçin Tercih Ediyor

0
962

‘Too Big Fail’ kitabının yazarı ve ekonomi hakkında bir çok çalışması olan Andrew Ross Sorkin, CNN’ de verdiği röportajda Bitcoin’in devlete olan güvensizliği temsil ettiğini söyledi.

2008 yılındaki krize ve ABD başkanının Donald Trump seçilmesine sebep olan sebepleri anlatan kitapın, daha sonradan filmi bile yapıldı.

Sorkin, şu an aklı başında olan ve neler döndüğünü anlayanlar tarafından, devlete karşı olan bir güvensizlikten söz etti. Ayrıca, devletlerin herkesi koruma konusunda başarısız olmasının da bu konuda büyük bir etken olduğunu düşünüyor.

Bitcoin merkezsiz olduğu için kullanılıyor

Bitcoin bu yeniliğin bir sembolü, neredeyse hiç yoktan, bir anda merkez bankalarına güvenmeyen bir grup meydana getirdi. Bu insanlar tamamen merkezsiz olan kripto paraları tercih etmeye başladı ve her şey o andan itibaren başladı. Bu kripto paralara yönelmeye başlayan insanlar, finans sistemini yöneten veya itibari paraya güvenilmesi gerektiğini savunan kişilerin yerini, kripto paraların çok daha güvenilir olduğuna inanan kişiler aldı.

Tüm bunlar bir kenara Sorkin’e göre, 2008 krizinden çok daha büyük bir olay ortaya çıkacak ve bunun çok büyük bir yıkıcı etkiye sahip olacağını belirtti. Yani, Sorkin’in bu düşüncelerine göre, eğer böyle bir olay yaşanırsa, sadece ekonomiyi etkilemekle kalmayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here