İspanya Gün Geçtikçe Blockchain Konusunda Devleşiyor!

0
792

İspanya Blockchain kullanımına son hız devam edip örnek olma yolunda ilerliyor. Son yaşanan gelişmeler ile  ülkedeki topluluklardan bir tanesi olan Aragon, Blockchain şirketi Alastria ile anlaşamaya gitti. Basında yapılan açıklamalara göre, yapılan anlaşmayla İspanya ve Avrupa birliği kuruluşlarının blockchain ile birleştirilecek.

Blockchain teknolojisinin şeffaflığa ve efektifliğe katkı sağlayacağını düşünen İspanya’nın yetkilileri, bu konunun üstünde duruyor ve çalışmalarını sürdürüyor. Bununla beraber, Blockchain teknolojisinin en etkili olarak kullanılabileceği düşünülen sektörlerden bir tanesi olan tarım sektöründe de İspanya tarafından bir girişimde bulunuldu, bu konuda da önemli işler başarıldı.

gelecekte blockchain

İspanya Tarım Bakanlığının yakın zaman içerisinde yaptığı açıklama da, tüm birimlerinde masrafları azaltmak ve şeffaflığı arttırmak adına Blockchain teknolojisine ağırlık vereceklerini açıkladı. Bunun yanında, kripto para sektörüyle dostane bir ilişki içerisinde olacaklarını ifade eden ülke yetkilileri, ülkenin en büyük kurumlarıyla blockchaine yönelik çalışma yapmayı sürdürüyorlar.

İspanya’da farklı bölgelere yerleştirilmiş durumda olan Blockchain ve kripto para toplulukları, diğer Avrupa ülkelerine oranla çok daha aktif olarak çalışıyor. İspanya vatandaşlarının Blockchain ve kripto para konusunda diğer ülkelere kıyaslarsak çok daha iyi çalıştıklarını ve daha iyi örgütlendiklerini söylemekte bir sakınca olmayacaktır.

Blockchain’ teknolojisinden yararlanmak için fazlasıyla çaba gösteren ülke, gelecek içerisinde dünyadaki önemini ve konumunu daha yukarı taşımayı hedefliyor. Tarım en başta gelmek üzere gelecekte bir çok alanda blockchain teknolojisinden faydalanılacağı bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here